Windows

העדכון הגדול “מאי 2019” עבור חלונות 10 זמין עכשיו להורדה

חברת מיקרוסופט (Microsoft) משחררת לאוויר העולם את הגרסה הבאה של חלונות 10 למשתמשים. הכירו את עדכון מאי 2019 אשר כולל מספר חידושים, שיפורים ולא מעט כאבי ראש למשתמשים, ולמיקרוסופט עצמה.

נתחיל עם מעט פרטים טכניים (לאלה מכם שצמאים למספרי גרסאות כמוני למשל), מספר הגרסה 18362.30.19h1_release_svc_prod2.190329-2159 או בקיצור, גרסה 1903. קובץ ה-ISO (התקנה נקיה או שדרוג) שוקל 4.6 גיגה בייט. רצוי לבצע את ההתקנה לעדכון מאי 2019 דרך מערכת העדכונים ה-Windows Update, וכמובן לבצע גיבוי של המערכת והקבצים האישיים רגע לפני.

במיקרוסופט הפעם לקחו את הזמן ולמדו מטעויות העבר. אומנם לא מדובר בעדכון הראשון עבור חלונות 10, אך עדכונים אפריל ואוקטובר 2018 הגיעו עם לא מעט באגים ובעיות אשר גרמו למשתמשים לאבד את היקר מכל, כאשר ההתקנה נכשלה ומחקה את כל קבצי המשתמש האישיים. לכן הפעם במיקרוסופט החליטו לא לרוץ ולשחרר את העדכון ישירות, אלא לשחרר אותו לקבוצות ניסוי בכל פעם במנות, כאשר בשבועות האחרונים שחררה מיקרוסופט מספר עדכונים לגרסה הסופית אשר טיפלו במספר תקלות שהתגלו.

אך כעת במיקרוסופט מרגישים בנוח לגבי העדכון אשר זמין להורדה כבר עכשיו דרך מערכת העדכונים. בשונה מעדכוני העבר, עדכון מאי 2019 לא יותקן באופן אוטומטי על גבי מחשבי ה-PC, מבלי שהמשתמש ביקש והתקין את העדכון בעצמו. נכון, במיקרוסופט רוצים ומעוניינים להגיע לכמה שיותר משתמשים, אך לא הפעם זה המקרה. החברה מחזירה למשתמשים את הכוח, אך מודיעה באותה הנשימה כי עדכון אפריל 2019 יפוג בקרוב ולא תינתן תמיכה בו. לכן בחודשים הקרובים מקירוסופט תשלח הודעה ותוריד את העדכון באופן אוטומטי על מנת לעזור לאותם המשתמשים אשר מריצים עדכון ללא תמיכה. פרטים נוספים אודות התהליך יתפרסמו בהמשך כך אמרו לנו במיקרוסופט.

אבל רגע, מה החידושים? הכירו את עדכון מאי 2019 עבור חלונות 10

ברוכה הבאה לא רק לערכת הנושא השחורה, תכירו את ערכת הנושא הלבנה המשודרגת. והיא ממש אבל ממש לבנה. הערכה החדשה (Light Theme) עודכנה עם שינוי עיצובי אשר מציג למשתמש לא מעט אור לבן במסך. הצבעים אף הם הותאמו להיות יותר בהירים, ואף מיקרוסופט משיקה יחד עם הערכה החדשה, גם רקע בהיר יותר של חלונות 10 המוכר.

גם ערכת העיצוב השחורה התעדכנה עם תפריטים ברורים יותר ב-File Explorer, התאמה של אייקונים, שורת המשימות ועוד מספר חלקים במערכת עודכנו והותאמו לערכת הנושא השחורה. כמובן, שינויים עיצוביים תמיד מתקבלים (לרוב) בשמחה, אך עדכון מאי 2019 אינו כולל בתוכו שינויים עיצוביים גדולים שניתן לראות ולהבחין בהם. אך למי שמשתמש במערכת על בסיס יומי ומכיר אותה על בוריה, ישים לב למספר שינויים עיצוביים.

מסך ההגדרות החדש ֿ\ צילום: מיקרוסופט

ל-The Verifier נודע כי הגרסה הבאה תכלול שינויים עיצוביים גדולים יותר מעדכון מאי 2019.

אך מה עם הפיצ’רים האמיתיים, מה באמת עדכון מאי 2019 מאפשר למשתמשים? ובכן, אין שינויים ענקיים שציפינו להם בגרסה הנ”ל. במיקרוסופט שומרים את הפיצ’רים הגדולים לקראת סוף השנה וזאת כמובן על מנת לקדם את קצב התקנה והמכירות של המערכת בתקופת החגים המתקרבת אלינו בצעדי ענק.

סביבת טסט חדשה ״Sandbox”

הכירו את Windows Sandbox, המקום בו תוכלו להתקין כל תוכנה, אפליקציה ולבצע שינויים בסביבת טסט מלאה אשר מאפשרת לכם להתקין תוכנה ולבדוק שאינה זדונית על מערכת הפעלה חלונות 10 אמיתית, כאשר לאחר ההתקנה בתוך ה-Windows Sandbox, תוכלו לראות ולבדוק אם התוכנה כוללת בתוכנה דברים זדוניים או שסתם בא לכם לבדוק כיצד היא עובדת מבלי להתקין אותה על המערכת האמיתית ולפגוע בקבצי המשתמש. תודה מיקרוסופט שלקח לכם שנים ארוכות להביא למשתמשים סביבת טסט אמיתית.

קורטנה והחיפוש נפרדים

אם עד היום הייתם נכנסים לקורטנה על מנת לחפש אחר ערכים באונליין או במחשב, תופתעו לגלות כי בעדכון מאי 2019 מיקרוסופט הפרידה כוחות בין קורטנה ולבין מערך החיפוש בחלונות 10. החיפוש מופשט ופועל בצורה יעילה ומהירה יותר מבעבר, אפשרויות חיפוש חדשות אף הן התווספו למערך החיפוש. וקורטנה? היא בסדר, מבודדת אבל עצמאית.

הכירו את מערכת העדכונים החדשה Windows Update 2019

אין דבר יותר מרגיז מאז הפכה מיקרוסופט את מערך העדכונים בחלונות 10, למסורבל מעצבן ומציק בו זמנית. כזה שהפך לסיוט בקרב המשתמשים ומנהלים. מערך העדכונים לא איפשר למשתמש לבטל עדכון או לדחות אותו למועד מאוחר יותר, המערכת היתה מורידה את העדכון ומתקינה אותו ברקע מבלי שהמשתמש יוכל לעצור זאת. דבר שגרם ללא מעט משתמשים להתעורר בבוקר ולגלות כי הם התעוררו לעולם אחר.

אך כעת, מערך העדכונים בחלונות 10 חוזר לשליטה הכמעט מלאה של המשתמש. לאחר התקנה לעדכון מאי 2019 תגלו בעתיד כי עדכונים גדולים כמו העדכון שהרגע התקנתם כבר לא מותקן באופן אוטומטי וכי הוא יהיה זמין עבורכם מתי שרק תרצו, ובמיקרוסופט דואגים שנדע ואף נראה זאת כאשר נכנסים אל ה-Windows Update במסך ההגדרות.

אלו הם רק חלק מהחידושים בעדכון, מוזמנים לעדכן האם העדכון זמין עבורכם >>

תגיות
להמשך קריאה

אבי דוד | Avi David

ממקימי האתר ועורך משנה Avi@theverifier.co.il פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם Techit. סלולרי: iPhone X / 256GB מחשב: iMac 27 5K שעון חכם: Apple Watch Series 4 LTE טאבלט: iPad Pro 10.5 2018
Back to top button
Close