FacebookInstagram | אינסטגרםWhatsApp | וואטסאפ
חדשות חמות

למה לצפות מכנס המפתחים F8 2019 של פייסבוק

הרשת החברתית הגדולה בעולם תערוך את ארוע המפתחים השנתי שלה ה-F8 בין התאריכים 30 באפריל ל-1 במאי (שלישי ורביעי הקרובים). בכנס תציג החברה את החידושים שלה לשנת 2019 עבור אפליקציות פייסבוק, פייסבוק מסנג’ר, וואטסאפ, אינסטגרם ואוקולוס.

בפייסבוק עובדים בחודשים האחרונים על לא מעט שינויים והוספה של פיצ’רים לאפליקציות ולרשתות החברתיות. רק לאחרונה הוסיפה החברה מספר שינויים באפליקציית המסרים וואטסאפ, בכל הנוגע להעברה של הודעות שרשרת, אפשרות חסימה של הוספה מידית לקבוצות מבלי לאשר את הבקשה ועוד.

פייסבוק ופייסבוק מסנג’ר

אחד מהפיצ’רים שצפויים להגיע לאפליקציית פייסבוק הוא שרות הדייטינג עליו הכריזה פייסבוק בשנה שעברה. מאז אותה הכרזה לא ראה שירות הדייטינג אור יום וכעת, מספר ימים לפני כנס המפתחים, חושפת המפתחת ג’יין מנצ’ון וונג מסכי נחיתה חדשים שהוחבאו בגרסאות האחרונות של אפליקציית פייסבוק, אשר מציגים את השרות במלואו.

פייסבוק דייטינג \ צילום: ג’יין מנצ’ון וונג טוויטר

מלבד עולם הדייטינג אליו נכנסת פייסבוק, החברה מתכוונת להשיק עיצוב רענן לאפליקציה בכלל הפלטפורמות, אייפון אנדרואיד ועוד. העיצוב החדש יגיע עם לוגו מהוקצע אשר יחליף את זה הקיים. הלוגו החדש, לצד שורת מצב וחיפוש חדשים, נחשפו גם הם בגרסאות הפיתוח האחרונות, יחד עם מספר שיפורים נוספים אותם תוסיף פייסבוק לשרות.


הלוגו הרענן של פייסבוק \ צילום: ג’יין מנצ’ון וונג טוויטר

מלבד הלוגו החדש והאייקון הרענן, פייסבוק עובדת על הוספת פיצ’רים לרשת החברתית עצמה. בעמוד הפרופיל בוחנת הרשת החברתית אפשרות של נעיצה של שיר שאתם רוצים שכולם ישמעו וידעו שהוא המועדף עליכם, כי מי לא אוהב מוזיקה? מלבד שירים, נראה שנעיצה של קישורים נבחנת אף היא.


שתפו את השיר שאתם הכי אוהבים \ צילום: ג’יין מנצ’ון וונג טוויטר

חבילות הסטיקרים של פייסבוק הולכות אף הן לקבל מתיחת פנים, והחברה עובדת על חבילת סטיקרים חדשה אשר תהיה זמינה לשימוש בתגובות ובסטטוסים. החבילה החדשה נקראת “Feed Stickers” והיא ממש דומה לזאת הקיימת באינסטגרם. האם הם יגיעו מונפשים גם בפייסבוק?


חבילת סטיקרים כמו באינסטגרם בדרך לפייסבוק \ צילום: ג’יין מנצ’ון וונג טוויטר

ומה עם ה-Reactions? בפייסבוק עובדים על עיצוב חדש ורענן לראשונה מאז השיקה החברה את ה-Reactions לסטטוסים והתגובות בפייסבוק. מה אתם חושבים על העיצוב החדש?


ה-Reactions החדשים \ צילום: ג’יין מנצ’ון וונג טוויטר

אלו הם רק חלק מהחידושים שעובדים עליהם בפייסבוק, החברה צפויה לחשוף מספר חידושים נוספים בכנס המפתחים השנתי שלה ה-F8. גם אפליקציית המסנג’ר של פייסבוק צפויה אף היא לקבל מספר חידושים, וביניהם שינוי עיצובי לשירות ההודעות בגרסת ה-Web עם דגשים על תפעול נוח יותר ופיצ’רים נוספים.


העיצוב החדש של פייסבוק מסנג’ר בגרסת ה-Web \ צילום: ג’יין מנצ’ון וונג טוויטר

אינסטגרם

מי שהצליחה לקחת לפייסבוק לא מעט משתמשים היא הרשת החברתית אינסטגרם, שאף היא בבעלות של חברת האם פייסבוק. הרשת החברתית לתמונות ווידאו ממשיכה להתעצם וצפויה לקבל לא מעט חידושים, כאשר החידוש העיקרי עליו עובדת פייסבוק בשבועות האחרונים, היא האפשרות להסתיר את מספר הלייקים שכל תמונה קיבלה. לא ברור למה בפייסבוק / אינטסגרם מעוניינים לעשות דבר שכזה, אך אנו נחכה לשמוע על עוד מידע ופרטיות אודות הרשתות החברתיות בכנס המפתחים השנתי ה-F8.


תאפשר להסתיר את כמות הלייקים לתמונה \ צילום: ג’יין מנצ’ון וונג טוויטר

תמיד רציתם להעביר את הוידאו באינסטגרם אבל האפשרות לא קיימת? גם על הפיצ’ר הנ”ל עובדת אינסטגרם. שילוב של פיצ’ר חדש יאפשר למשתמשים להריץ קדימה ואחורה את הוידאו על ידי כפתורי הפעל / הפסק ומעבר בוידאו לאן שתרצו.


בקרוב סוף סוף יהיה אפשר להריץ את הוידאו באינסטגרם? \ צילום: ג’יין מנצ’ון וונג טוויטר

אלו הם רק חלק מהחידושים עליהם עובדת אינסטגרם. פיצ’רים נוספים כמו הוספת וידאו מיוטיוב ומילות השיר לסטורי כבר בעבודות וצפויים להיכנס בקרוב.

בנוסף, אנחנו צפויים לראות עוד מספר חידושים, וביניהם גם אפשרות שליחת סטיקרים באינסטגרם דיירקט, ועוד.

וואטסאפ

אם אתם פחות בעניין של רשתות חברתיות ויותר אוהבים לשלוח הודעות, להוציא ולקבל שיחות קול או וידאו, וואטסאפ היא כנראה האפשרות עבורכם. פייסבוק עובדת על הוספת פיצ’רים גם לשרות המסרים הפופולרי בעולם. על פי מספר הדלפות בחודשים האחרונים, החברה עובדת על לא מעט אפשרויות חדשות לאפליקציה באייפון, אנדרואיד מק וחלונות של מיקרוסופט, ובגרסת ה-Web של השרות.

נתחיל דווקא עם גרסת ה-Web של השרות, עד כה הוצאה וקבלה של שיחות קול או וידאו לא התאפשרה דרך השירות בדפדפן אך נראה כי הדבר עומד להשתנות בקרוב.

פייסבוק יחד עם וואטסאפ מתכוונת להוסיף אפשרות של הוצאה וקבלת שיחות קול או וידאו מתוך גרסת ה-Web של וואטסאפ, שירות שהיה בלעדי עד היום רק באפליקציות המובייל. אין ספק שהוספת פיצ’ר זה אם בגרסת ה-Web או בגרסת האפליקציה למחשבים (מק / חלונות) תעשה רק טוב.

התוספת הזו מגיעה לווטסאפ לאחר שכבר נוסתה בגרסת האפליקציה וה-Web של פייסבוק מסנג’ר.

ואם כבר באפליקציות של וואטסאפ עסקינן, אחד החידושים אשר צפויים להחשף במהלך כנס המפתחים ה-F8 הוא אפליקציית וואטסאפ לטאבלטים. מי שהצליחו לשים את ידם על ממשק המשתמש לאייפד, הם החברים מ-WABinfo, אשר הציגו את הנראות והתפעול של האפליקציה. התמיכה בטאבלטים אמנם מביאה נוחות שימוש עם מסך גדול יותר אך לצערם של לא מעט משתמשים, כמו היום, לא ניתן יהיה לעשות שימוש באותו המספר בשני מכשירים שונים, כך שהמשתמש יהיה חייב לעשות שימוש במספר נוסף.

גלריה: וואטסאפ לאייפד \ צילום: WABInfo

השקת וואטסאפ לטאבלטים ולאייפד היא על מנת לעזור ללא מעט בתי עסק אשר מעוניינים לתת מענה ללקוחות ולשרותי העסקים.

בנוסף, החברה עובדת על חיפוש חכם וארגון מחדש של הקבצים שהתקבלו אצל המשתמשים. רוצים לחפש אחר קישורים אך החיפוש כיום מקשה עליכם? בשבועות האחרונים התבקשו המשתמשים בגרסאות הפיתוח באייפון ובאנדרואיד לבצע מספר פעולות חיפוש באפליקציה ל-2 הפלטפורמות, מה שאכן מאשר את קיום הפיצ’ר החדש עליו עובדת החברה בחודשים האחרונים. החיפוש החכם יאפשר לחפש אחר ערכים, וידאו, תמונות קישורים ואפילו קבצים.

גלריה: מערך החיפוש החדש \ צילום: WABInfo

ומה עם הסטיקרים בוואסטאפ? כמו בפייסבוק ובאינסטגרם, הסטיקרים החדשים והמונפשים בדרך. החברה עובדת בימים אלו על הוספת הפיצ’ר החדש אשר יאפשר לשלוח ולקבל סטיקרים מונפשים, בדיוק כמו אלה שאתם רגילים אליהם בסטורי באינסטגרם ובקרוב גם פייסבוק.

בחודש ספטמבר הקרוב צפויה אפל לשחרר את מערכת ההפעלה ה-iOS 13 יחד עם תמיכה ב-Dark Mode ולצידה גם חברת גוגל עם עדכון האנדרואיד Q. החברות עובדות במרץ על מנת לעזור ללא מעט משתמשים לאמץ פחות את העיניים, וצפויות להשיק את הגרסאות הבאות של מערכות ההפעלה עם תמיכה ב-Dark Mode סוף סוף. אחריהן, מבול של אפליקציות ייצאו עם תמיכה שכזאת אשר תותאם במלואה למערכות ההפעלה. וואטסאפ אף היא עובדת על פיצ’ר שכזה, ואנו יכולים לספר כי גם בפייסבוק עובדים על הוספה של Dark Mode בעתיד.

גלריה: Dark Mode בדרך לאייפון ולאנדרואיד \ צילום: WABInfo

לא רק למשתמשי האייפון, וואטסאפ עובדת על הוספת אפשרות פתיחת נעילת האפליקציה על ידי זיהוי פנים וזיהוי טביעת אצבע גם באנדרואיד. אנחנו ב-The Verifier היינו בין הראשונים להציג לכם את הפיצ’ר ששוחרר כבר למשתמשי האייפון.

גלריה: מערך זיהוי ביומטרי בדרך למשתמשי האנדרואיד \ צילום: WABInfo

עוד עובדת וואטסאפ על הוספת פיצ’רים נוספים שעוד לא הודלפו כמובן ויהיו זמינים לחשיפה רק במהלך כנס המפתחים השנתי של פייסבוק ה-F8. אנו ב-The Verifier נעביר עדכונים בעמוד הפייסבוק שלנו, בערוץ הטלגרם וכאן באתר עם כל מה שחדש בעולם השרותים והאפליקציות של פייסבוק לשנת 2019 / 2020. הצטרפו אלינו ביום שלישי הקרוב.

מלבד כל השינויים שצפויים להגיע למערך האפליקציות של פייסבוק, האם נזכה לטעימה או הצצה לשרות הפייסבוק החדש עליו עובדת בסודי סודות בו היא מתכוונת לשלב את כלל שירותי המסרים במקום אחד? עוד לא ברור האם נקבל הצצה לכך ב-F8, אך עבודות על השרות קיימות, ולא ברור האם ומתי ואם בכלל נזכה לראות את השרות של מיזוג כל שרותי המסרים של פייסבוק.

תגיות
להמשך קריאה

אבי דוד | Avi David

ממקימי האתר ועורך משנה Avi@theverifier.co.il פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם Techit. סלולרי: iPhone X / 256GB מחשב: iMac 27 5K שעון חכם: Apple Watch Series 4 LTE טאבלט: iPad Pro 10.5 2018
Back to top button
Close