סלולר | סוני

סוני מפטרת למעלה מ-2000 עובדים ומצמצמת את שיווק מכשירי האקספירייה בעולם

סוני שמנסה מזה שנים ארוכות לחדור בחזרה אל עולם המובייל עם מכשירי אקספירייה חדשים, נכשלת בכל פעם שזאת משיקה מכשיר חדש. לא ברור אם בגלל המחיר, העיצוב או הפיצ׳רים מה שגורמים לסוני לא להצליח. מה שברור הוא, סמסונג וואווי ואפל לוקחות לחברה את כל הלקוחוח.

תמונה: Sony

למרות שפסחה על השקת מכשירים חדשים ב-CES 2019, הזיזה סוני את ההשקה יחד עם השחקניות המובילות בשוק לתערוכת המובייל העולמית ה-MWC 2019. אז חשפה החברה את סדרת האקספירייה החדשים שהגיעו עם עיצוב מסך ארוך מכל מכשיר סמארטפון אחר בשוק, דבר אשר לא גרם למשתמשים להשתגע, אלא דווקא ההפך הוא הנכון, דבר שגרם ללא מעט משתמשים להחליט שלא לרכוש את הדגמים החדשים. העיצוב מרושל ומצריך אפליקציות כמו נטפליקס להתאים את עצמן ואת התצוגה למסך החדש. לא מספיק שיש לנו מגרעות בכל מיני צורות?

סמסונג אפל וואווי \ צילום: אילוסטרציה

בסוני מנסים לבצע חישוב מסלול מחדש ובחברה מבינים כי אין באפשרותם להמשיך ולהלחם כעת על כמעט כלום. מאז 2010, החברה היתה עם 3% מסך הסמארטפונים בעולם, מאז החברה התדרדרה לאחוז אחד בלבד. מה שנותר לסוני לפטר 50% מסך העובדים שהיו בתוכנית המובייל של החברה. למעלה מ-2000 עובדים חלקם מצאו את עצמם במחלקות אחרות של החברה, וחלקם נשלחו הביתה לאחר שהבינו כי אין באפשרות החברה להתרחב בתחום המובייל.

ניסתה לעשות הייפ עם הזמנה למסיבת העיתונאים ב-MWC \ צילום: סוני

בשל כך, הוחלט בסוני לבטל מהלכי שיווק ולהתמקד בעיקר במדינות אירופה ובמדינות מהמזרח. שם החברה תמשיך לשווק את מכשירי האקספירייה, בתקווה שתמשיך להחזיק את קיומה בעולם המובייל. ומה לגבי העתיד? האם LG וסוני מאבדות אחיזה אל מול סמסונג וואווי ואפל? צריכות להיזהר לא להגיע למקום ש-htc הגיעה אליו.

מקור
NIKKIE
תגיות
להמשך קריאה

אבי דוד | Avi David

ממקימי האתר ועורך משנה Avi@theverifier.co.il פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם Techit. סלולרי: iPhone X / 256GB מחשב: iMac 27 5K שעון חכם: Apple Watch Series 4 LTE טאבלט: iPad Pro 10.5 2018
Back to top button
Close