טכנולוגיה ואינטרנט

חברת Mozilla רוצה שתעזרו לה לבחור את הלוגו החדש לדפדפן ה-Firefox שלה

לאחר שנעזרה בתגובות ההמונים לבחירת המיתוג החדש שעשתה לעצמה לפני שנתיים, מוזילה (Mozilla) הודיעה כי היא מרעננת את הלוגו של דפדפן החברה, פיירפוקס (Firefox), והיא שוב צריכה את עזרתכם.

הלוגו הנוכחי של הדפדפן המוכר, על כל תצורותיו, לא השתנה הרבה מאז שנת 2002. היום מודיעה החברה, באמצעות פוסט בבלוג שלה, כי הגיע הזמן לרענן את הלוגו והיא מעוניינת לשתף את קהל היעד בתהליך.  בבלוג הציגה החברה שני סגנונות שונים הכוללים את הלוגו הראשי שיסמל את הדפדפן, כאשר לצידו תככב ערכת נושא הכוללת אייקונים ברוח הלוגו המרכזי.

לא צריך להיות חד עין במיוחד כדי להבין שאחת הערכות מאוד דומה לתצורה הקיימת של הלוגו ואילו השנייה קצת יותר גיאומטרית ושונה מהמותג הקיים:

מקור תמונה: Mozilla

ולכל לוגו מצטרפת חבילת אייקונים שתפקידה לייצג את מוצרי החברה הנלווים ופיצ’רים עתידיים:

מקור תמונה: Mozilla

מוזילה לא מבקשת ממכם להצביע, לשתף ברשת או להציע לוגו חדש, אלא רק לציין בתגובה לפוסט אילו משתי ערכות העיצוב עונה על הדברים הבאים:

  • האם אותה ערכת נושא עדיין מייצגת את דפדפן פיירפוקס במראה?
  • כמה אחידות יש בשתי המערכות? האם העיצוב תואם לכל האייקונים והלוגו הכלולים בהן?
  • האם העיצוב מרמז על כך שמוצרים חדשים עתידים לבוא?
  • האם העיצובים מייצגים את ערכי הדפדפן: מהירות, אבטחה, אמינות וחידושים?
  • האם העיצובים מראים כי אותה החברה העומדת מאחורי הדפדפן מעדיפה לשים את המשתמש במרכז לעומת שורת הרווח?

אם כבר יש לכם תשובות לכל השאלות הללו, מוזילה תשמח לדעת.  מוטב לציין שהחברה מיהרה להדגיש כי העיצוב הסופי עשוי להשתנות מעט בתוצאה הסופית והשלב הנוכחי הוא רק עוד אחד מסדרת העיצוב שהחברה מובילה לטובת המיתוג החדש.

כדי להשפיע בצורה כזו אחרת, קפצו אל הפוסט בבלוג החברה ושתפו אותה.

מקור
Mozilla
תגיות
להמשך קריאה

אלדד מטמון | Eldad Matmon

ממקימי האתר והעורך הראשי. Eldad@theverifier.co.il בעל ניסיון עשיר בכתיבה באתרים טכנולוגיים ומשיכה לא מוסברת לתחום. לא מסוגל להתחייב למכשיר אחד ואוהב להתנסות בממשקים ומערכות הפעלה שונות. גילוי נאות: עובד יבמ ישראל אך כל הכתוב באתר משקף את דעתי הבלעדית ואינו מייצג בשום צורה את חברת יבמ.
Back to top button
Close