אנדרואידמחשבים וטאבלטים | גוגל

תעלומה: מה קרה לאתר אנדרואיד ועולם הטאבלטים של גוגל? [עדכון]

מבלי הודעה מוקדמת, קטגוריית עולם הטאבלטים מבוססי מערכת ההפעלה אנדרואיד נעלמה כלא היתה. באישון לילה חברת גוגל (Google) הורידה מאתר הבית של מערכת ההפעלה אנדרואיד את קטגוריית הטאבלטים, ואפילו הקישור לאותה קטגוריה מוביל לעמוד שלא קיים.

הארכיון זוכר – עמוד הטאבלטים באתר Android.com \ צילום: The Verifier

עוד לא ברור מה קרה, אבל נראה כי בגוגל מוותרים על אנדרואיד עם תמיכה בטאבלטים? האם האפל הצליחה להשתלט סופית? בחברת גוגל שותקים לעת עתה ולאף אחד אין מושג מה גרם לחברה למחוק את עמוד הטאבלטים מאתר מערכת ההפעלה אנדרואיד. אנו רק לאחר חודש ימים מאז חשפה גוגל את מערכת ההפעלה ה-Android P אשר צפויה לצאת לציבור הרחב בחודש אוקטובר הקרוב.

גם כנס המפתחים השנתי ה-Google I/O לא נגע בעולם הטאבלים וגם לא קיבלנו יותר מידי מידע על Andriod P והפיצ’רים לטאבלים. האם מדובר בסוף שהיה ידוע מראש? החדשות אינן מפתיעות אותנו, ולא את המשתמשים אשר הבינו כי גוגל כשלה בפיתוח מערכת ההפעלה אנדרואיד עבור הטאבלטים. קצת עצוב לראות חברה כל כך גדולה שלא מצליחה להנגיש למשתמשים מערכת הפעלה שתיתן תשובה הולמת ל-iOS עבור טאבלטים האייפד (iPad) של חברת אפל.

הפסידה במלחמה נגד אפל והאייפד? \ צילום: גוגל

אז מה הלאה? 

אנו רק יכולים לנחש, כי בגוגל מעוניינים לטפח ולפתח את מערכת ההפעלה למחשבי הכרום עם ה-Chrome OS, אשר רק לאחרונה קיבלה תמיכה מלאה בהתקנת אפליקציות אנדרואיד, ואפילו עיצוב רענן, הלאנצ’ר של גוגל עם Google Assistant גם הם הגיעו אל ה-Chrome OS.

במקביל להורדת קטגורית הטאבלים מאתר אנדרואיד, מחשב ה-Pixel Boox מקבל הורדה במחיר, לאחר שנה מאז זה הוכרז. המחשב זמין כעת בתג מחיר של החל מ-$749 דולר לדגם הבסיסי ברשת BestBuy בארה”ב.

עדכון 03/06: קטגוריית הטאבלטים באתר הרישמי של אנדרואיד חזרה לאוויר

תגיות
הראה עוד

אבי דוד | Avi David

ממקימי האתר ועורך משנה Avi@theverifier.co.il פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם Techit. סלולרי: iPhone X / 256GB מחשב: iMac 27 5K שעון חכם: Apple Watch Series 4 LTE טאבלט: iPad Pro 10.5 2018
Close