גיימינג

הקרב על הגיימרים: מיקרוסופט וסוני מוסיפות תמיכה במשחקי ה-360 וה-PS2 בקונסולות החדשות

חברת סוני הכריזה על הפליסטיישן 4 לפני שנתיים, שבוע בדיוק לאחר מכן חברת מיקרוסופט הצטרפה לחגיגה והכריזה על ה-Xbox One יורשו של ה-Xbox 360. התזמון לא היה מקרי שכן שוק קונסולות המשחקים צפוף מאוד, כאשר שתי הגדולות, סוני ומיקרוסופט, שולטות בו ללא עוררין, ואף אחת מהן לא יכולה להישאר מאחור. סוני עדיין מובילה בשלב זה בביטחה עם מכירות של למעלה מ-25 מיליון יחידות, לעומת 13 מיליון "בלבד" של הענקית מרדמונד, אבל האחרונה לא מתכוונת להרים ידיים כל כך מהר. לצד מכירות דגמי הקונסולות החדשות, החברות ממשיכות למכור את הדור הקודם, ונראה כי הביקוש נותר בגלל מחירן האטרקטיבי. ככל הנראה, דור חדש של מכונות המשחקים ייצא לאויר העולם רק בעוד כשנתיים שלוש, וכעת היצרניות מנסות לחדש בעיקר בכל הקשור לעידכונים תוכנתיים. מיקרוסופט משחררת את העידכון המשמעותי ביותר שהגיע עד כה ל-Xbox One, וכמובן שסוני לא נשארת אדישה.

Screen Shot 2015-11-21 at 05.13.28

חברת מיקרוסופט הכריזה על תמיכה במשחקי הקונסולה הקודמת, ה-Xbox 360 גם בקונסולה החדשה Xbox One, כך שלמעשה למעלה מ-104 משחקי Xbox 360 יוכלו לעבוד בצורה מלאה על ה-Xbox One. במיקרוסופט עובדים על ההתאמות בצמוד עם מפתחי המשחקים, וגורמים בחברה מציינים כי אותם 104 משחקים נבחרו על פי מדד הפופולריות שלהם, כך שלא מדובר ב"סתם" משחקים. תוכלו ליהנות מאפשרות מולטיפלייר (משחקים באינטרנט) מלאה ולשחק עם חברים שברשותם Xbox 360 והן Xbox One. תוכלו גם ליהנות מכל יכולות קונסולת ה-One שכוללות אפשרות הזרמת המשחקים אל ה-Windows 10 שלכם ועוד. השירות מוצע בחינם והמשתמש לא צריך לעשות דבר מלבד לעדכן את גרסת הקונסולה שברשותו. המשחקים יעבדו גם באמצעות הדיסק וגם אם המשתמש קנה את המשחק דרך החנות האינטרנטית.

נראה שההכרזה של מיקרוסופט תפסה את סוני בהפתעה מוחלטת. אבל אל דאגה, כי בסוני כבר עובדים במרץ על עידכון חדש, שאומנם נשמע פחות אטרקטיבי מזה של היריבה מיקרוסופט, אך פונה לאותם חובבי הקלאסיקות. החברה אישרה השבוע דיווח שהגיע מאתר Wired על כך שהיא ״עובדת על טכנולוגיית הדמיה שתביא את משחקי PS2 קדימה לדור הנוכחי״. אומנם, נראה שלקונסולה החדשה כבר יש את היכולת הזאת אך בסוני בחרו שלא לדווח על כך. נחזור מעט אחורה לתחילת החודש, החברה השיקה את חבילת משחקי ה-Star Wars הכוללת גם כ-3 משחקים , משחק אחד חדש לקנסולה האחרונה ועוד שתיים של קנסולת ה-PS2 (לקונסולת ה-PS4), שנראה שאותם משחקים עושים שימוש באותה טכנולוגיית הדמיה (Emulated) בקונסולה החדשה. בתחילת המשחק, ניתן להבחין בלוגו של הפליסטיישן 2. עם זאת, מדובר רק במשחקי פליסטיישן 2, אותה תמיכה עדיין לא זמינה לכל המשחקים מלבד הסדרה החדשה של Star Wars. עדיין לא ברור מתי התמיכה במשחקי פליסטיישן 2 תהיה זמינה, אבל גם כאשר תשוחרר, מדובר בבשורות משמעותיות בעיקר לכל חובבי הקלאסיקות.

ps4-ps2

ההכרזה של מיקרוסופט עשויה להשפיע על היקף המכירות של הקונסולה החדשה בצורה משמעותית. אותם לקוחות ששוקלים לשדרג מהקונסולה הקודמת לדור החדש, בוודאי ישמחו לשמוע כי הם לא יצטרכו לזרוק את כל המשחקים שרכשו ואף יוכלו לעשות בהם שימוש גם בקונסולה החדשה, מה שיהפוך את השידרוג לאטרקטיבי ביותר. עם זאת, נראה שסוני לא צריכה להציע ״תמיכה לאחור״ שכן הקונסולה שלה הפופולרית ביותר והצרכנים ימשיכו לרכוש אותה בין אם תציע תמיכה לאחור ובין אם לא. אנו מקווים כי העדכון החדש של מיקרוסופט ישנה את חוקי המשחק ונראה את היקף המכירות של מיקרוסופט עולים, מה שיגביר את התחרות ויהיה מעניין לראות את תגובת סוני.

תגיות
הראה עוד

אבי דוד | Avi David

ממקימי האתר ועורך משנה Avi@theverifier.co.il פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם Techit. סלולרי: iPhone X / 256GB מחשב: iMac 27 5K שעון חכם: Apple Watch Series 4 LTE טאבלט: iPad Pro 10.5 2018
Close