טכנולוגיה ואינטרנטסלולר

סוני מדווחת על הקמת מפעל לסמארטפונים בתאילנד; האם זהו חבל ההצלה האחרון?

בצל הדיווחים כי סוני מתכוונת למכור את חטיבת הסלולר שלה, מדווחת היצרנית היפנית על כוונתה לפתוח מפעל לייצור סמארטפונים בתאילנד. עד כה היה לחברה מפעל עם פס יצור גדול במיוחד בתאילנד אך פעילותו הופסקה עקב השטפונות במקום בשנת 2011. בסוני מתכוונים להשקיע בשלב הראשוני כמה מיליארדי יין אשר עשויים לתת לה את ההזדמנות להתחיל לייצר סמארטפונים כבר בתחילת שנת 2016. על פי הדיווחים, המפעל ייצר כבר בהתחלה מיליונים בודדים של מכשירים בשנה. סוני לא פתחה מפעל חדש עבור ייצור מכשירים ניידים משנת 1995, כ-20 שנים. החברה מייצרת את המכשירים הניידים במפעל שבביג׳ינג עם שלושה שותפים מקומיים. אך כעת, סוני תחזיק את המפעל שבתאילנד לגמרי לבדה, בתקווה שהדבר יגרום להחלטות עסקיות זריזות יותר וייצור מהיר.

sony factory

בתחילת אוקטובר, מנכ״ל  סוני נתן לחטיבת המכשירים הניידים שנה עד שתביא לרווחים לפני שהחברה תזדקק ל-״אפשרויות חלופיות״. בניית מפעל חדש לייצור המכשירים הוא סימן אופטימי אשר אמור להביא מרווח נשימה ואמונה בקרב חובבי סוני והמשקיעים. ונראה שזה בדיוק הדבר שסוני צריכה אחרי שחטיבת המובייל שלה פרסמה הפסדים של כ-1.82 מיליארד דולר לשנה הפיסקלית שנגמרה במרץ 2015. על ידי שיווק יעיל, רפורמות וקיצוצי שכר החברה הביעה תקווה כי היא תגיע לרווחיות עד מרץ 2017. 

ממש במקביל לדיווחים על כך שסוני תפתח מפעל נוסף, ג’ונתן לין, מנהל כללי של חטיבת המובייל של סוני, אמר בצורה רשמית כי החברה לא יוצאת משוק המובייל. הטענות שלו נתמכות גם על ידי המנכ״ל של החטיבה שדחה את הטענות של האנליסטים שוב. לפי לין, סוני מובייל תתמקד ותשקיע את האנרגיה בשיפור היחידה העסקית והמוצרים שהיא מייצרת ועצם פתיחת המפעל החדש בתאילנד עשויה לעזור למצב.

sony-xperia-z5-expected-to-be-launched-this-september

החברה תשיק את מכשיר הפרימיום החדש שלה ה-Z5 בטיוואן בעוד כחודש. המחיר צפוי לעמוד על כ-500$ בגירסה הפתוחה לכל המפעילות. בסוני מביעים הערכות אופטימיות ומצפים לעלייה בכ-30% בקניית מכשירי פרימיום של החברה באותה מדינה. בינתיים, כל מה שנותר לנו לקוות זה כי הנסיונות של סוני להחיות את חטיבת המובייל יצליחו ושהתחרות בשוק תעלה. אצלנו צפויה ההשקה הרשמית של ה-Z5 ב-2 בנובמבר

תגיות
הראה עוד

אבי דוד | Avi David

ממקימי האתר ועורך משנה Avi@theverifier.co.il פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם Techit. סלולרי: iPhone X / 256GB מחשב: iMac 27 5K שעון חכם: Apple Watch Series 4 LTE טאבלט: iPad Pro 10.5 2018
Close