סלולר

קומפקטי ולוהט: משתמשים מדווחים על בעיית התחממות במכשירי סוני Xperia Z5 Compact

ערכת השבבים Snapdragon 810 מבית קוואלקום עולה שוב לכותרות, וגם הפעם מדובר במכשירים של חברת סוני שנכוותה (תרתי משמע) מכך בעבר. מי מכם שזוכר, היצרנית הסינית החליטה לשלב את דגם ה-810 במכשיריה הקודמים, Xperia Z3 Plus ו-Xperia Z4, מה שגרם להתחממות קיצונית של המכשירים בעת מאמץ, ובהמשך לכך ביקורות רבות מצד המשתמשים. סוני מציגה הוציאה עידכון תוכנה שפתר זמנית את בעיית החום ע"י הורדת ביצועי המעבד, ולכולם היה ברור כי החברה לא תחזור על אותה טעות פעמיים, אבל בפועל מישהו שם כנראה לא הסיק את המסקנות המתבקשות.

החברה הכריזה לאחרונה שלושה מכשירים חדשים בסדרת Xperia Z5, וניתוח של דגם הפרימיום בסדרה הראה כי סוני ביצעה שינוי מבני מתחת למכסה המנוע עם שתי יציאות נוספות לשיחרור האויר החם, כמו גם הוספת משחה תרמית ישירות על המעבדים, וההערכה הייתה כי שינוי כזה בוצע גם בשני הדגמים האחרים בסדרה, אבל התוצאות בשטח מוכיחות אחרת. לאחרונה החלו דיווחים כי הגירסה הקומפקטית, Xperia Z5 Compact סובלת מאותה בעיית חימום מטרידה תחת מאמץ, ולפחות משתמש סיני אחד הצליח לתעד את הבעיה בוידאו. לטענתו, כאשר המכשיר מתחמם יתר על המידה, המסך מתחיל להגיב באיטיות למגע, ובמקרים מסויים לא מגיב כלל. המתלוננים מציינים כי כיבוי והדלקה לא מסייעים לפיתרון הבעיה.

sony-z5-familytn

כמו בדגמי העבר, סוני יכולה לשלוח גם במקרה הזה פיתרון זמני בדמות עידכון תוכנה שיגביל את ביצועי המעבדים ובכך יפחית את החום המצטבר מתחת למכסה המנוע, אבל מדובר כאמור בפיתרון לטווח קצר בלבד. ככל שעובר הזמן נראה כי אותם יצרנים שהחליטו ללכת דווקא על ערכת השבבים משושת הליבות Snapdragon 808 עשו את הדבר הנכון ביותר, למרות שמדובר אולי במעבדים קצת פחות חזקים על הנייר, אבל כאלה השומרים על טמפרטורה נורמלית ואינם חונקים את המכשיר.

מקור: techgrapple

תגיות
הראה עוד

אבי דוד | Avi David

ממקימי האתר ועורך משנה Avi@theverifier.co.il פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם Techit. סלולרי: iPhone X / 256GB מחשב: iMac 27 5K שעון חכם: Apple Watch Series 4 LTE טאבלט: iPad Pro 10.5 2018
Close