סלולר

וזאת דעתי: אז אפל שינו את ממשק העברית ב-iOS 9; אז מה?

מערכת ההפעלה iOS 9 שוחררה לפני קצת יותר מ-24 שעות ואנחנו ב-GSM מכינים לכם סקירה מקיפה. אבל עד אז, אני לא יכול לשבת בשקט ולנסות להבין את התלונות מצד המשתמשים. מערכת ההפעלה iOS 9 אשר זמינה למכשירי האייפון האייפד והאייפוד טאץ’ מביאה עמה מספר חידושים, שיפור ניכר ל-Siri בזיהוי הקול האישי, תצוגה חדשה לריבוי משימות, מסך קיצור לאנשי הקשר, האפליקציות והחדשות במקום אחד, אפשרות לחזור בחזרה לאפליקציה קודמת במידה ויצאתם ממנה לאפליקציה אחרת (כפתור חזור) ועוד. אלו הם רק חלק מהחידושים שנדבר עליהם בסקירה המלאה.

אבל אחד החידושים למשתמשים הישראלים הוא ממשק העברית אשר עבר שינוי של 180 מעלות בעדכון ה-iOS 9. באפל הבינו את העדיפות של RTL (מימין לשמאל) וכיצד אנו קוראים בעברית. אז למה לא לעשות את כל ההיפוך במערכת ובנראות? מערכת ההפעלה חלונות (Windows) של מיקרוסופט ואנדרואיד (Android) של גוגל מציגות את היישור לימין בדרך שבה אפל בחרה בעדכון האחרון, אז מה בדיוק כאן הבעיה? אתם לא באמת מבינים שעד כה מערכת ההפעלה iOS לא היתה בתמיכה “מלאה” לעברית? על פי ההיגיון, המערכת צריכה להופיע מימין לשמאל וזה מה שעשו באפל עם iOS 9. מעט הסתגלות ומתרגלים מהר מאוד לעניין. בתור טעם אישי, אני לא אוהב שהמערכת הפעלה שלי בעברית, אף פעם לא התחברתי לזה. אבל מאז שאני בבטא של iOS 9 בחודשים האחרונים ניסיתי לא מעט פעמים להיות עם הממשק בעברית רק בכדי להבין אם הדבר באמת נוח או שמדובר בתרגיל מלוכלך של אפל, אבל הבנתי ולמדתי שזה הדבר הנכון והטוב למשתמשים וככה המערכת היתה צריכה להבנות מהיום הראשון. אבל מה לעשות שכמו בכל השקה ובכל חברה ישראל נמצא מאחור? אז תתרגלו, מערכת ההפעלה iOS 9 מגיעה עם היפוך מלא מימין לשמאל כולל הממשק, המקלדת, האפליקציות והניווט, ובאפל עשו עבודה מעולה.

גלריה: מערכת ההפעלה iOS 9 עם ממשק בעברית ויישור מלא לימין; לשדרג או לשדרג?

אם אתם מתכוונים לשדרג ל-iOS 9 תדעו שאין דרך חזרה, המערכת תשודרג וזאת לא תתאפשר לשנמך לגרסאות ישנות יותר כמו iOS 8.4 וגרסאות ישנות יותר. אפל סוגרת את האפשרות הנ”ל על מנת לתת למשתמש את החידושים והיכולות החדשות מבלי לגרוע בביצועים. משתמשים אשר יבחרו לא לשדרג ל-iOS 9 אומנם לא יפסידו המון, אבל אכן ישארו מאחור.

מי שבאמת אשמה במחדל של יישור לימין מההתחלה היא אפל, ועליה האשמה. אז אומנם המשתמשים לא צריכים להיות מוענשים, אבל היי – תגידו תודה, דואגים למשתמשים בישראל וכאלה שקוראים ומשתמשים בשפה העברית עם יישור לימין. אם במיקרוסופט זה בסדר, וזה עובד לכם נהדר באנדרואיד, אז מה הבעיה עם האייפון שלכם לעזאזל?

תגיות
הראה עוד

אבי דוד | Avi David

ממקימי האתר ועורך משנה Avi@theverifier.co.il פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם Techit. סלולרי: iPhone X / 256GB מחשב: iMac 27 5K שעון חכם: Apple Watch Series 4 LTE טאבלט: iPad Pro 10.5 2018
Close