סלולר

אנדרואיד 5.1 הוצגה רשמית: תמיכה בכרטיס סים כפול, נעילה מרחוק ועוד

לאחר ששיחררה את גירסת מערכת ההפעלה החדשה למכשירי ה-Android One, לכולם היה ברור שמדובר בעניין של זמן עד ש-Lollipop 5.1 תגיע גם למכשירי הנקסוס, ובהמשך כמובן לדגמים רבים נוספים. אתמול בלילה הודיעה גוגל, בפוסט שפירסמה בבלוג הרשמי של מערכת ההפעלה הפופולרית בעולם, על שיחרור גירסת 5.1, וכצפוי מדובר בעיקר בתיקוני באגים, שיפורים ותמיכה ביכולות חדשות, מבלי לבצע שינוי ויזואלי כלשהו.

Capture

גירסת Lillipop 5.1 מציעה בין שלל השיפורים גם תמיכה בכרטיס סים כפול (למכשירים תומכים כמובן) כחלק אינטגרלי ממערכת ההפעלה, אפשרות נעילת הסמארטפון מרחוק במקרה של אובדן או גניבה, כך שנמנעת כל אפשרות של הצצה או העתקה של הנתונים על המכשיר גם לאחר ביצוע שיחזור הגדרות יצרן (Factory Reset), אפשרות חיבור למכשירים אחרים באמצעות רשתות אלחוטיות (Wi-Fi ו-Bluetooth) דרך התפריט המהיר ב”וילון”, ושיחות טלפון באיכות HD (למפעילות התומכות).

נכון לכתיבת שורות אלה, פירסמה גוגל את קבצי ה-Factory Image לשלושה דגמים: נקסוס 5, נקסוס 7 (גירסה אלחוטית 2012) ונקסוס 10, אותם תוכלו למצוא כאן. גוגל טרם פירסמה לוח זמנים לעידכון OTA למכשירי הנקסוס, אבל ההערכה היא כי מדובר בימים ספורים בלבד.

מקור: אנדרואיד בלוג

תגיות
הראה עוד

אבי דוד | Avi David

ממקימי האתר ועורך משנה Avi@theverifier.co.il פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם Techit. סלולרי: iPhone X / 256GB מחשב: iMac 27 5K שעון חכם: Apple Watch Series 4 LTE טאבלט: iPad Pro 10.5 2018
Close