סלולר

רשמי: אפל היא יצרנית הסמארטפונים הגדולה בעולם

חברת המחקר האמריקאית Gartner הודיעה רשמית את מה שכולנו הרגשנו כבר זמן רב: אפל מכרה יותר סמארטפונים מכל חברת סלולר אחרת בעולם, ובכך עוקפת ומציבה את סמסונג במקום השני. ברבעון הרביעי של 2014, נכתב בדוח, מכרה החברה מקופרטינו 74.83 מיליון מכשירי סלולר, לעומת 73.03 מיליון מכשירים של סמסונג. לפי החוקרים, הנסיבות למהפך הוא שיווק של שני מכשירי דגל חדשים ומצליחים במיוחד, הלוא הם ה- iPhone 6 וה- iPhone 6 Plus וכן העובדה כי כעת ניתנה אפשרות למשתמשים לבחור בין שני סוגי דגמים, מצב שהיווה אלטרטיבה ראויה לסלולריים המריצים את מערכת הפעלה אנדרואיד. בנוסף, נטען כי “סמסונג איבדה לפחות 10%מנתח השוק שלה ברבעון רביעי אשתקד”, שלא לדבר על כך שחלה ירידה מתמדת באחזיתה בשוק הסלולר, ירידה שנרשמת מאז הרבעון השלישי של 2013. מאז מתקשה היצרנית הדרום-קוריאנית לשלוט בחזרה על השוק המוצף, אשר כידוע, מחוזר על ידי יצרניות רבות.

iphone6

למקרה ותהיתם מי נמצאות אחרי אפל וסמסונג, את שלושת המקומות הבאים תופסות לנובו, וואווי ושיאומי, חברות סיניות מוצלחות לא פחות שבהחלט אט אט מבססות מעמדן בשוק הסלולר העולמי. עוד נתון מעניין שסיפק הדוח: בשנת 2014 נמכרו בסך הכל 1.2 מיליארד מכשירי סלולר, עלייה מרשימה של כ-28.4% לעומת 2013.

מקור: Gartner

תגיות
הראה עוד

אבי דוד | Avi David

ממקימי האתר ועורך משנה Avi@theverifier.co.il פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם Techit. סלולרי: iPhone X / 256GB מחשב: iMac 27 5K שעון חכם: Apple Watch Series 4 LTE טאבלט: iPad Pro 10.5 2018
Close