סלולר

סיכום רבעון אחרון 2014: סמסונג מגיעה לשפל חדש, אפל מתחזקת

חברת המחקר הגדולה Strategy Analytics מפרסמת הדו"ח המסכם לרבעון האחרון של 2014, ומציגה נתונים מדאיגים מאוד ליצרנית הגדולה מקוריאה. עפ"י הפרטים שהתפרסמו ב-businesskorea, נתח השוק של סמסונג צנח ברבעון האחרון של השנה החולפת ל-10 אחוזים בלבד(!), כלומר רק אחד מכל עשרה מכשירים שנמכרו באותה תקופה, זאת בניגוד ליריבה הגדולה אפל, שהצליחה לנגוס נתח של 48.9 אחוזים, כלומר כמעט אחד מכל שני מכשירים. מדובר על שפל חסר תקדים ליצרנית הקוריאנית, שממשיכה לאבד שווקים רבים ברחבי העולם, בעיקר באיזור אסיה, לטובת היצרניות הסיניות. למעשה, רק בשלהי 2011 נתח השוק של החברה עמד על כ-10 אחוזים בלבד, ושנתיים מאוחר יותר, לאחר שיא מכירות ל-Galaxy S3, הצליחה סמסונג לצמצם את הפער מול אפל לעשירית האחוז בלבד (34.1 אחוזים לעומת 34.2 אחוזים לאפל).

samsung-low-financial-outcome

גם הנתונים המלאים לשנת 2014 לא יכולים לגרום לקברניטי סמסונג לישון בשקט, כאשר אפל חולפת על פניה עם 37.6 אחוזים לעומת 25.1 אחוזים במכירות עולמיות, ושתיהן משאירות הרחק מאחור את LG עם נתח של 4.3 אחוזים, וואווי עם 3.8 אחוזים, סוני 3.7 אחוזים, והלהיט הסיני Xiaomi מגיע ל-3.3 אחוזים. אנליסטים בכירים מעריכים כי שיא השפל של סמסונג נמצא מאחוריה, וכבר במהלך הרבעון השני של 2015 תזכה החברה בנתח שוק משמעותי יותר, עם מכירות גבוהות למכשיר הדגל החדש Galaxy S6 שיוכרז ב-1 במרץ בברצלונה, וצפוי לצאת לשווקים במהלך חודש אפריל.

תגיות
הראה עוד

אבי דוד | Avi David

ממקימי האתר ועורך משנה Avi@theverifier.co.il פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם Techit. סלולרי: iPhone X / 256GB מחשב: iMac 27 5K שעון חכם: Apple Watch Series 4 LTE טאבלט: iPad Pro 10.5 2018
Close