טכנולוגיה ואינטרנט

האם PayPal משתפת פעולה עם רשות המיסים בישראל?

בעבר תנאי התשלום במסחר היו מזומן, צ’קים או כרטיס אשראי. כאשר נכנס לעולמנו המסחר האלקטרוני השימוש בכרטיס אשראי לא תמיד הוכח כבטוח ולמשבצת זו נכנסה חברת PayPal שיצרה תיווך בטוח בין הצרכנים לבין אתרי המסחר. החברה מקבלת מהצרכן את פרטי כרטיס האשראי שלו, מזינה אותם למאגרי המידע שלה ושם הם נשמרים בצורה מאובטחת. כאשר המשתמש רוכש באתר מסחר מקוון הוא אינו צריך להזין את פרטי כרטיס האשראי שלו אלא נעזר בשירותי התיווך של פייפאל והעברה הכספית נעשית דרך שרתי החברה המאובטחים לבין החנות המקוונת. כמובן שעל כל עסקת העברת כספים החברה שומרת לעצמה אחוז מסויים של עמלה וזוהי למעשה התוכנית העסקית של פייפאל. בצורה שכזו פרטי כרטיס האשראי אינו מוזן ונחשף באתרי המסחר אלא נשמר מאובטח בשרתי חברת פייפאל. אם נסתכל על זה לא מזוית אבטחת המידע אלא בצורה שונה נוכל לראות כי מעבר לשירות המאובטח לתשלומי אונליין למעשה בתוך מאגרי המידע של חברת פייפאל קיים מידע עסקי עצום על כל ההעברות הכספיות בין הצרכנים לבין אתרי המסחר.

Paypal-logo1

 

באופן טבעי, מחזיקה פייפאל בידיה את כל המידע הצרכני שלכם: היכן רכשתם, מה רכשתם וכמה שילמתם. אותו דבר אם אתם הצד שמקבל את הכסף, מידע על כל עסקאותיכם, מה מכרתם, כמה מכרתם, למי מכרתם וזמנים מדוייקים. מידע רגיש שכזה יהיה מכרה זהב לרשויות המס ואם חשבתם שאתם מוגנים וחסויים, אז תחשבו שנית. על פי פרסום באתר מזבלה, חברת פייפאל העבירה לרשויות המס בישראל מידע מלא אודות המשתמשים שלה, מידע הכולל את כל ההעברות הכספיות כפי שבוצעו בשנים האחרונות. מסתבר כי ישראל לא לבד, ובארה”ב החל מתאריך 01/01/2011 על פי תקנת רשות המיסים 6050W על כל חברות התשלומים, כולל חברת פייפאל, לדווח לרשות המיסים על מוכרים אשר קיבלו 20,000 דולר ומעלה בעסקה אחת ואם למוכר יש למעלה מ-200 עסקאות נפרדות בשנה אחת. נראה כי מדינת ישראל מתקרבת לכיוון ארה”ב ועסקאותכם בפייפאל לא תהיינה חסויות.

Payment Online

תגובה רשמית שקיבלנו ממשרד יחסי הציבור של פייפאל מציינת כי “חברת PayPal פועלת בשקיפות מלאה מול לקוחותיה ומחויבת לסטנדרטים גבוהים של שמירה על פרטיות וחיסיון המידע שלהם בכל העולם. מידע נוסף הנוגע לשמירה על פרטיות המשמשים ניתן למצוא ב”הסכם המשתמש” המופיע באתר החברה – PayPal.com”. כפי שאתם מבינים, החברה אינה מאשרת או מכחישה את האמור. אנו משערים כי תהליך זה הינו חלק מתהליך המלחמה בהון השחור שמדינת ישראל מנסה לקיים בארץ. כפי שהמדינה הורידה את סכום העסקאות שמנוהלות במזומן ל-10,000 שקלים בלבד (עם חריגים מעטים) כך היא גם מנסה כעת לאתר את ההון השחור אשר מתחבא בתשלומי פייפאל. ידוע לכולם כי כל משתמשי שרותי פייפאל אינם מקבלים חשבונית מסודרת על העמלה שנגבית עבור השימוש בשירות וכל תהליך העברת הכספים בין שני הצדדים, הן צד המוכר והן צד הקונה אינו מקבל חשבונית ו/או קבלה אשר מוכרת ע”י רשויות המס במדינה. עצם העובדה שחברת פייפאל לא מכחישה את האמור רק מחזק את הדיעה כי כנראה קיים שיתוף פעולה בינם לבין רשויות המס, דבר שהם לא רוצים לחשוף יתר על המידה על מנת לא לפגוע בפעילותה העסקית של החברה.

מקור: מזבלה

תגיות
הראה עוד

אבי דוד | Avi David

ממקימי האתר ועורך משנה Avi@theverifier.co.il פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם Techit. סלולרי: iPhone X / 256GB מחשב: iMac 27 5K שעון חכם: Apple Watch Series 4 LTE טאבלט: iPad Pro 10.5 2018
Close