סלולר

בדיקות מוכיחות: Lollipop 5.0 משפר משמעותית את סוללת ה-S5; נקסוס 5 מאכזב

גירסת מערכת ההפעלה Lollipop 5.0 ממשיכה לזלוג בעיקר למכשירי הדגל של היצרניות השונות, ובין שלל התכונות המתקדמות, גוגל הבטיחה שיפור משמעותי בחיי הסוללה, הודות לפרוייקט וולטה (Project Volta) שהציגה לראווה בעת חשיפת הסוכריה על מקל. האתר GSMArena לקח לבדיקה מקיפה את מכשירי הפרימיום הנוכחיים: גלאקסי אס 5 של סמסונג, LG G3, נקסוס 5, ו-HTC One M8, כדי לתת פעם אחת ולתמיד את התשובה המדוייקת: האם גירסת מערכת ההפעלה החדשה אכן משפרת את חיי הסוללה או גורמת לנו להתחבר יותר למטען? התוצאות, איך לומר, לא עושות חסד עם מרבית המכשירים, כשהמכשיר שסובל יותר מכולם מהעידכון החדש הוא דווקא ה-Nexus 5 של גוגל.

1_framed1

כדי לקבל מבט מעמיק בהשפעת הסוללה של אנדרואיד 5 על המכשירים, הריצו ב-GSMArena ארבע בדיקות קפדניות, הכוללות השוואה בין דגם ספציפי המריץ KitKat ו-Lollipop 5.0. חשוב לזכור כי ההשוואה אינה בין הדגמים עצמם, כיוון שכל אחד מהם מגיע עם סוללה בקיבולת שונה, מסך בגודל וברזולוציה שונה ועוד.

12

המבחן הראשון כולל זמן המתנה, וכאן הגלאקסי S5 של סמסונג מראה את השיפור הגדול ביותר, עם 83 שעות המתנה ב-Lollipop לעומת 72 שעות ב-KitKat (תוספת של 11 שעות מכובדות). גם ה-HTC M8 One מציג נתונים נאים במיוחד עם תוספת של שש שעות לאחר העידכון לגירסה החדשה. המכשירים שאיבדו זמן המתנה יקר הם ה-G3 (מינוס 6 שעות), והנקסוס 5 שאיבד שעתיים תמימות.

13

מכשיר הדגל הנוכחי של סמסונג מוכיח עליונות ושיפור משמעותי גם בזמן שיחה, עם תוספת של שש שעות לאחר העידכון לגירסת האנדרואיד החדשה. גם כאן ניתן לראות את הנקסוס 5 מאבד זמן שיחה יקר עם 10 שעות בלבד לעומת 16:40 שעות ב-KitKat, ואיתו ה-One M8 שנפרד מ-6 שעות תמימות. ה-LG G3 מסיים את הבדיקה עם איבוד זמן מינימלי ביותר.

16

 

המבחן השלישי מתייחס לזמן גלישה ברשת, וכאן נאלצו המכשירים להתמודד עם מסך דלוק לאורך כל הדרך ועבודה רציפה של יחידת העיבוד שדאגה לטעון את הדפים. גם כאן הראה ה-S5 שיפור מסויים (אם כי זניח מאוד) עם גירסת המערכת המתקדמת, ה-HTC הוכיח שהסוכריה עושה לו טוב בתחום זה עם שיפור של כמעט שלוש וחצי שעות, ה-G3 איבד כמה דקות, ובמקום האחרון שוב הנקסוס 5 שהצליח לשמור על זמן גלישה דומה בשתי גירסאות האנדרואיד.

15

הרצת סרט וידאו מראה לנו שה-Galaxy S5 שומר על יציבות בזמנים בבדיקות מול שתי מערכות ההפעלה, ה-HTC מאבד שעה של צפיה, LG G3 מפתיע עם שיפור של שעה וחצי בגירסת Lollipop 5 לעומת KitKat, והנקסוס 5 מאבד גם הוא קצת יותר משעה.

לסיכום, גוגל רוצה שנשדרג את המכשיר שלנו לגירסה החדשה ביותר, אבל למעט הגלאקסי S5 של סמסונג שהצליח להרשים בכל הבדיקות, נראה ש-Lollipop 5.0 מצליח לשפר בקטגוריות מסויימות, אבל כושל באחרות. לגבי הנקסוס 5, מתקבל הרושם שהניסיון של גוגל לשפר את חיי הסוללה, שהיו גם ב-KitKat לא מלהיבים במיוחד, הפכו את המשתמשים במכשיר למתוסכלים עוד יותר בגירסה החדשה.

מקור: GSMArena

תגיות
הראה עוד

אבי דוד | Avi David

ממקימי האתר ועורך משנה Avi@theverifier.co.il פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם Techit. סלולרי: iPhone X / 256GB מחשב: iMac 27 5K שעון חכם: Apple Watch Series 4 LTE טאבלט: iPad Pro 10.5 2018
Close