סלולר

בכיר במוטורולה: כמו נוקיה ובלאקברי, סמסונג יכולה להפוך לא רלוונטית

ההיסטוריה של מוטורולה רצופה בעליות ומורדות, אבל נראה כי בתקופה האחרונה זוכה החברה שהביאה לנו את הטלפון הסלולרי לפריחה מחודשת. ברבעון האחרון של השנה (הראשון לאחר הרכישה מ-Lenovo הסינית), הצליחה מוטורולה למכור למעלה מ-10 מיליון סמארטפונים, עלייה של 118 אחוזים מרשימים במיוחד לעומת התקופה המקבילה בסוף 2013. לנובו בטוחה שהחברה מסוגלת לחזור לרווחיות תוך 4-6 רבעונים, אבל כדי שזה יקרה, היא חייבת להרחיב את הנוכחות שלה בשווקים נוספים ברחבי העולם. אחד הצעדים החשובים (ואולי ההכרחיים) הוא חזרה לשוק הסיני, וכפי שכבר דיווחנו בעבר, מוטורולה השיקה לאחרונה בשוק הגדול בעולם מספר דגמים, בהם ה-Moto G, Moto X Pro ו-Moto X, כאשר האחרון זוכה להצלחה רבה.

motorola-china

באופן טבעי, מוטורולה צפויה לעמוד מול תחרות עזה מצד יצרניות רבות, בהן סמסונג, אפל, וכמובן יצרניות ביתיות כדוגמת Xiaomi ואחרות, אבל ריק אוסטרלו, סמנכ”ל התפעול של החברה, אופטימי מאוד ומאמין שהסיכוי של מוטורולה להפוך לרלוונטית דווקא מול הגדולות ביותר בתעשייה בהחלט גבוה. ראיון שהעניק לאחרונה אוסטרלו לאתר Forbes, חושף ככל הנראה את האסטרטגיה של החברה: “להציע אלטרנטיבה למותגי הפרימיום עם מכשירים במחירים הרבה יותר טובים”. בנוסף, צוטט הבכיר כשאמר “בכל שבע שנים, מי שהייתה בחלק העליון של השוק נעלמה כמעט לחלוטין. אנחנו עוברים את התקופה בה משתמשים מתחילים להבין שהם לא צריכים לשלם 600 דולרים ומעלה עבור מכשיר מהשורה הראשונה, כדי לקבל חוויה מהשורה הראשונה”.

פרשנים באתר Forbes מעריכים כי מאחורי הציטוט האחרון של אוסטרלו מתחבא מסר דווקא לסמסונג הגדולה. אחרי נוקיה ובלאקברי, שהנהיגו את השוק הסלולרי לפני מספר שנים, גם הקוריאנית הגדולה עלולה (או עשויה) למצוא את דרכה להפוך ללא רלוונטית.

מקור: Forbes

תגיות
הראה עוד

אבי דוד | Avi David

ממקימי האתר ועורך משנה Avi@theverifier.co.il פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם Techit. סלולרי: iPhone X / 256GB מחשב: iMac 27 5K שעון חכם: Apple Watch Series 4 LTE טאבלט: iPad Pro 10.5 2018
Close