סלולר

הכינו את הקישוטים, סמסונג תכריז על הגלאקסי S6 בברצלונה

בדיוק שנה לאחר שסמסונג הכריזה על מכשיר הגלאקסי S5 בכנס MWC בברצלונה בפברואר 2014, מוציאה הבוקר הענקית הקוריאנית את ההזמנות הרשמיות לאירוע ה-Unpacked הקרוב שיתקיים ב-1.3.15, יום לפני פתיחתו הרשמית של כנס MWC2015.

מה יהיה באירוע הזה אתם שואלים? אנחנו מניחים שאתם כבר מבינים לבד את התשובה. כל השמועות והרחשים בתעשייה מצביעים על כך שמדובר ביורש העצר החדש לבית משפחת גלאקסי, הלא הוא ה-S6. ספינת הדגל החדשה של סמסונג תוכרז באירוע שיתקיים מחוץ לכנס, בדיוק כמו שעשו בשנה שעברה.

201502021709996_OZ8NJVZ7

ראשית, אם נתייחס להזמנה לאירוע, נוכל לראות רמז ראשון לכך שהמכשיר, או אחת מהגרסאות שלו לפחות, יהיו בעלי מסך קמור כמו שקיבלנו ב-Note Edge שהושק בימים אלו בישראל. ייתכן ששני הצדדים של המסך יהיו קמורים או רק צד אחד כמו ב-Edge, אבל משהו קמור יהיה לנו ללא ספק. המסך כנראה יגדל מעט ויגיע לגודל של 5.5 אינץ' והרזולוציה שלו בוודאי תשתווה לזו של הנוט 4 ותהיה QuadHD, למרות שישנם דיווחים נוספים לפיהם סמסונג דווקא תקצץ בגודל המסך הנוכחי, והדגם החדש נקבל 5 אינץ' "בלבד".

לגבי יתר המפרט,
מבחינת המעבד, סמסונג תישאר עם הנוהג שלה להוציא מכשירים עם שני סוגי מעבדים, אחד מהם שלה והוא יהיה מתומן הליבה עם ערכת השבבים  Exynos 7420 והגרסה השנייה תהיה ככל הנראה עם מעבד קוואלקום בגרסת ה- SnapDragon 810, אם כי חלק מהשמועות מדברות על כך שסמסונג נתקלה בבעיות חימום יתר בערכת השבבים של קוואלקום ולכן אולי תוותר עליה לגמרי.

המצלמה תשתפר מן הסתם, וגם אם היא תישאר ברזולוציה של 16MP כמו ב-S5 (חלק מהדיווחים מדברים על מצלמת 20MP), סמסונג תשפר לבטח את האופטיקה שלה בצורה ניכרת. גם המצלמה הקדמית צפויה להשתדרג. זכרון המכשיר אמור לגדול לפי הדיווחים ל-4GB RAM והמכשיר אמור לקבל גרסת זכרון פנימי של 128GB שתגיע על חשבון גרסת ה-16GB שכנראה תבוטל.

נוכל להניח בצורה סבירה שהסוללה תקבל גם ערכת שיפורים שתכלול מן הסתם קצת יותר מיליאמפר\שעה ואולי אף יכולות ניהול צריכת חשמל משופרות כדי להעניק למכשיר יכולת להחזיק לפחות יום עבודה אינטנסיבי מלא אחד. מבחינת העיצוב, נוכל לשער שהסגנון המתכתי אותו יישמה סמסונג בדגם האלפא ובדגמי הנוט 4, ישוב גם במכשיר הזה, ובכך תסתום סוף סוף סמסונג את הגולל על מחאות העיצוב הפלסטי שליוו את מכשירי הדגל של סמסונג מקדמת דנן.

על המחירים הצפויים וזמני ההקשה אין ממש טעם לדבר אם כי נוכל להניח שהמכשיר יושק לא רחוק ממועד ההכרזה, אולי אפילו במהלך חודש מרץ והמחיר, לפחות בהתחלה ינוח לו בשלווה באיזור שבין 600-700 אירו בגרסת הסים פרי.
ראוי לציין שחברת HTC תכריז באותו יום (כמה שעות קודם) על מכשיר הדגל החדש שלה, כנראה M9 ועוד יותר ראוי לציין שאנחנו נהיה שם עבורכם כדי להביא לכם בלייב את כל ההכרזות מהכנס החשוב ביותר בעולם המובייל כיום.

 

תגיות
הראה עוד

אבי דוד | Avi David

ממקימי האתר ועורך משנה Avi@theverifier.co.il פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם Techit. סלולרי: iPhone X / 256GB מחשב: iMac 27 5K שעון חכם: Apple Watch Series 4 LTE טאבלט: iPad Pro 10.5 2018
Close