מחשבים

מחשב שלם בכף ידכם: Raspberry Pi 2 יעלה 35 דולרים עם תמיכה בחלונות 10

העולם הטכנולוגי הולך וקטן עם השנים ומכשירים שהיו פעם בגודל שולחן עבודה הפכו היום למשהו קטן שלא תופס מקום על השולחן. תחום המחשבים מצטיין בתהליך מזעור המוצרים ומשנה לשנה אנו מקבלים מחשבים חדשים אשר מכפילים ומשלשים את עוצמתם ובו בזמן ממזערים את גודלם. דוגמא יפה לכך היא הפרויקט של Raspberry Pi Foundation שהציג מחשב שלם הפועל מכרטיס בגודל כף יד, דגם העונה לשם Raspberry Pi 1. כולם ציפו למהדורה החדשה שלו רק בסביבות שנת 2017 אבל קיבלו הפתעה בצורת גרסא שניה העונה לשם הצפוי Raspberry Pi 2 Model B. בדור השני קיבלנו שיפורים מהותיים אשר גורמים לו להיות סוף סוף מחשב "אמיתי" או כפי שיוצריו פירסמו "בדור הראשון הייתם יכולים להשתמש ב-Pi1 כמחשב רגיל אבל לומר כי זה מחשב שבסופו של יום עלה לנו רק 35 דולרים. עכשיו אתם לא צריכים להיות סלחניים כלפיו. עכשיו זה טוב!"

Raspberry Pi 2

בגרסא השניה המעבד שודרג למרובע ליבה 900MHz והזיכרון קפץ עד ל-1GB RAM, מה שיביא לטענתם לביצועים גדולים פי שישה מהדור הראשון. מחירו של הדגם החדש ישאר 35 דולרים כפי שהיה מחירו של הדגם מהדור הראשון. יתרון נוסף שהמתשמשים מקבלים יחד עם הדור השני הוא הכרזתה של מיקרוסופט כי תפתח גרסא מיוחדת של חלונות 10 אשר תותאם לעבוד עמו ותחולק בחינם למשתמשים, קראתם נכון, גרסא מותאמת בחינם ממיקרוסופט. אפשרות זאת פותחת דלתות רבות ליצרנים ומפתחים אשר בנו מוצרים מבוססי Raspberry אבל היו זקוקים למערכת ההפעלה של מיקרוסופט שלא היתה זמינה עד כה. חלונות 10 המותאמת תהיה זמינה במהלך השנה הקרובה. נראה כי סוף סוף יש מחשב אשר עונה להגדרה מחשב כף יד.

פרטים מלאים בבלוג שלהם.

תגיות
הראה עוד

אבי דוד | Avi David

ממקימי האתר ועורך משנה Avi@theverifier.co.il פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם Techit. סלולרי: iPhone X / 256GB מחשב: iMac 27 5K שעון חכם: Apple Watch Series 4 LTE טאבלט: iPad Pro 10.5 2018
Close