סלולר

תפוח זהב: אפל מצמצמת את הפער מול סמסונג; תחזור למקום הראשון?

מאז לקחה את השליטה בשוק הסמארטפונים אי שם ברבעון השלישי של 2011, סמסונג לא הביטה אחורה. אפל, שהייתה עד אותה תקופה המלכה הבלתי מעורערת, נאלצה לרדוף אחר הלהיט הקוריאני, שהמשיך במסע השליטה עם סדרת הגלאקסי S הנפלאה, סדרת Note המפוארת, וכמובן סמארטפונים נוספים שנמכרו כמו לחמניות חמות. אבל משהו קרה שלוש שנים בדיוק אחרי תחילתו של המסע המופלא, כאשר סמסונג הציגה רבעון שלישי חלש מאוד (בקנה מידה שלה), ועל פי חברת המחקר Canalys, ראתה החברה ירידה חדה מ-34 אחוזי שליטה ל-25 אחוזים בלבד, ובסך הכל 78 מיליון מכשירים “בלבד” שנמכרו במהלך 2014.

Apple-Samsung

מי שהצליחה לנצל עד תום את היחלשות המותג הקוריאני היא כמובן אפל, שנמצאת במומנטום חיובי מאוד לאחר השקת צמד מכשירי ה-iPhone 6. שני הדגמים החדשים מצליחים לתת מאבק של ממש לסמסונג ולמערכת ההפעלה אנדרואיד, ועל פי אנליסטים בכירים, מכרה אפל למעלה מ-70 מיליון יחידות ברבעון האחרון של השנה, תוך כדי שהיא מנצלת את תקופת החגים הנוצריים. חשוב לציין כי האנליסט הבכיר מינג-צ’י קואו מחברת המחקר KSI, מעריך כי המספרים גבוהים יותר ועומדים על כ-73 מיליון יחידות.

מבחינת סמסונג, מדובר בשנה קריטית מאוד. אם במהלכה תאבד החברה את הכתר לטובת אפל, הדבר עלול (או עשוי) לגרום לכדור שלג חלקלק מאוד שאף אחד לא יודע היכן ייעצר.

תגיות
הראה עוד

אבי דוד | Avi David

ממקימי האתר ועורך משנה Avi@theverifier.co.il פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם Techit. סלולרי: iPhone X / 256GB מחשב: iMac 27 5K שעון חכם: Apple Watch Series 4 LTE טאבלט: iPad Pro 10.5 2018
Close