סלולר

בגלל החום: סמסונג עלולה לוותר על ה-Snapdragon 810 במכשיר הדגל החדש

המעבד החדש מבית קוואלקום לא מפסיק לרדת מהכותרות, אבל לצערה של החברה האמריקאית, לא מהסיבות הנכונות. מיד לאחר הצגתו לראשונה של ה-Snapdragon 810, החלו להתרוצץ ברשת דיווחים לפיהם ערכת השבבים סובלת מבעיה של התחממות יתר, מה שלא מנע מ-LG להציג את הדגם החדש כחלק ממכשיר ה-G Flex 2 שהוכרז לאחרונה בתערוכת CES 2015. בעוד יצרניות אחרות מעדיפות בשלב זה לשמור על שתיקה בנושא זה, LG דיווחה כי הצליחה למצוא פיתרון לבעיית ההתחממות, ולמעשה הודתה בעקיפין כי אכן קיימת בעיה כזו, למרות ההכחשות החוזרות ונישנות של קוואלקום. עוד מציינת LG כי רמות החום אינן קשורות באופן ישיר רק למעט, אלא גם לאופן בו מעוצב המכשיר כדי לפזר את החום בצורה שווה, וה-Flex 2 תוכנן מראש כדי לעבוד עם ה-810, לכן רמות החום הנפלטות ממנו אופיטמליות.

Qualcomm-Snapdragon

נושא זה היה המקור לדיווחים האחרונים לפיהם סמסונג החליטה לוותר במכשיר הדגל העתידי שלה Galaxy S6 על השבב החדש של קוואלקום לטובת מעבד ה-Exynos תוצרת בית, אך באותה נשימה אנו מקבלים בימים האחרונים מידע לפיו קוואלקום עובדת במרץ על שינוי ועיצוב מחדש לערכת השבבים, במטרה לטפל בפליטת החום הגבוהה יחסית, כל זאת במטרה לגרום לסמסונג לחזור בה ולהשתמש ב-810 האימתני. לא ידוע בשלב זה אם קוואלקום תצליח לעמוד בלוח הזמנים הצפוף לקראת ההכרזה על ה-S6 בתחילת חודש מרץ. אנליסטים מעריכים כי סמסונג יכולה לנצל את ההזדמנות הזו כדי לספק הפצה רחבה יותר למעבד תוצרת בית, ולראשונה מזה כמה שנים לוותר על שני דגמים המציעים מעבד שונה.

מקור: WSJ

תגיות
הראה עוד

אבי דוד | Avi David

ממקימי האתר ועורך משנה Avi@theverifier.co.il פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם Techit. סלולרי: iPhone X / 256GB מחשב: iMac 27 5K שעון חכם: Apple Watch Series 4 LTE טאבלט: iPad Pro 10.5 2018
Close