טכנולוגיה ואינטרנט

הדרייב של מיקרוסופט: קוראת תיגר על שירות המוזיקה של גוגל

באירוע ההכרזה שנערך ביום רביעי האחרון של חברת מיקרוסופט, החברה חשפה את הפרק הבא של מערכת ההפעלה חלונות 10 ואפילו קיבלנו הצצה ראשונה לגרסה המותאמת לסמארטפונים. הרבה פיצ’רים ושרותים חדשים חשפה החברה לאורך האירוע שנערך למעלה משעתיים. נראה כי במיקרוסופט עושים שינוי ואת זה אנחנו כבר יכולים לראות ולהבין לאן הולכת החברה.

xbox-music-windows-10

אך הודעה אחת מבין רבות שנמסרה לאנשי המדיה בחדר ולצופים מהבית לא ממש קבלה כותרות, מיקרוסופט תאפשר בשבועות הקרובים לאחסן שירים על גבי שרות הענן שלה ה-OneDrive בתיקייה ייעודית אשר תאפשר למשתמש לפתוח רשימות השמעה (פלייליסטים), אלבומים, זאנרים ועוד. אנו יודעים כי השרות יהיה בחינם ויקרא “Privet Collection” (אוסף של שירים אישי). אך השאלה שנשאלת, האם מיקרוסופט תפתח שטח אחסון בנפרד לזה של המשתמש אשר שיש לו בשרות הענן או שאותם שירים יתפסו את המקום הקיים. אנו די מאמינים כי החברה תאלץ להרוויח כסף ממכירת שטח אחסון בענן ולא תגבה על השרות תשלום נוסף, מה שדי מרמז על כך שאנו נאלץ להפרד משטח האחסון האישי לטובת שרות המוזיקה החדשה של החברה.

xbox-music-windows-10-1

אז כיצד זה יעבוד? נראה כי מיקרוסופט לא מתכוונת להשאר מאחור וזאת יותר מתשמח להתחרות בשרות המוזיקה של גוגל ה-Google Play Music, אשר מאפשר לכל משתמש בעל חשבון Gmail להנות מאחסון אישי בענן של עד 20,000 אלף שירים ללא כל תשלום וללא שימוש בנפח האחסון ב-Google Drive.אך שימו לב כי השרות אינו יעבוד על גרסאות ישנות של Windows 8 או Windows 8.1 ויחייב את המשתמש להתקין את מערכת ההפעלה חלונות 10 על מנת להנות מהשירות החדש.

xbox-music-windows-10-2

מיקרוסופט, בדומה לגוגל תאפשר להעלות את השירים אל חשבון ה-OneDrive ולנגן אותם דרך אפליקציית ה-Xbox Music מכל מקום ובכל זמן (תלוי כמובן בחיבור זמין לאינטרננט), אשר אותה ניתן למצוא בפלטפורמות של מיקרוסופט כמו מחשבים אישיים, טאבלטים סמארטפונים ואיך לא, ה-Xbox עצמו. לא רק שם, אפליקציית ה-Xbox Music זמינה להורדה בחנויות האפליקציות ה-AppStore של אפל וה-Play Store של גוגל, כך שהשטח כבר מוכן וכעת אנו ממתינים כי מיקרוסופט תפתח את השרות החדש בכדי שנוכל לנגן את השירים שלנו מכל מקום ובכל זמן.

ומה עם ישראל? עוד לא ברור אם השרות יעבוד בארץ, נאלץ להמתין להשקת השרות החדש על מנת לבדוק האם הוא יהיה חסום כמו שזאת גוגל עושה, או יהיה פתוח מכל מדינה בלי שום בעיה.

תגיות
הראה עוד

אבי דוד | Avi David

ממקימי האתר ועורך משנה Avi@theverifier.co.il פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם Techit. סלולרי: iPhone X / 256GB מחשב: iMac 27 5K שעון חכם: Apple Watch Series 4 LTE טאבלט: iPad Pro 10.5 2018
Close