מחשבים

בעוד כמה שעות: מיקרוסופט תציג את הפרק הבא של מערכת ההפעלה Windows 10

בחודש אוקטובר 2014 הציגה חברת מיקרוסופט את גרסת הפיתוח הראשונה של מערכת ההפעלה Windows 10 וקפצה מעל 9 (בלי יותר מידי הסברים). מיקרוסופט, שלראשונה פתחה קבוצת ניסוי פתוחה למשתמשי הארדקור בשם Windows Insider (אנחנו חלק מהם), אפשרה מיקרוסופט לקבל הצצה ראשונה למערכת ההפעלה הבאה, ולהיות חלק מאותה קבוצה אשר מנסה את גרסאות ה-Preview הראשונות, ואם לומר את האמת, זאת היתה תחילה של חוויה חדשה מצד מיקרוסופט אשר באמת הקשיבה למשתשמים. אותה חוויה היתה כרוחה בכך שאנו ה-Windows Insider נאלצנו להתמודד עם לא מעט באגים, חוסר תאימות בדרייברים, מסכים כחולים (כן, היו כאלה) ועוד. מאז חודש אוקטובר שחררה מיקרוסופט 3 גרסאות Preview אשר הועברו דרך מערכת עדכונים פנימית במערכת ההפעלה אשר איפשרה למשתמש לשדרג את גרסאות הפיתוח ולהנות לפני כולם בגרסאות חדשות ומתקדמות. פיצ’רים חדשים לא קיבלנו על הדרך, והיום מיקרוסופט עומדת לשנות את מצב התמונה.

Windows 10 – הפרק הבא

הפיצ’רים העיקריים כבר גלויים למשתמש ואף סקרנו אותם כאן באתר בעת שחרור גרסת הפיתוח הראשונה אשר כוללת:

  • מסך התחל (חדש ישן): אותו מסך התחל המוכר לנו ממערכות ההפעלה Windows 8 ומטה, לא עוד מסך התחל מסורבל אשר הותאם בלבד למסכי מגע. המסך התחל החדש כולל בתוכו את האפליקציות המותקנות לצד תפריטים ותוכנות בשימוש.
  • שולחנות עבודה מרובים: בדומה לפיצ’ר הקיים ב-OS X, כעת קיים גם ב-Windows 10. מעתה ניתן לפתוח שולחנות עבודה מרובים, בכך המשתמש יכול לעבוד על שולחן עבודה אחד המיועד לעבודה, שולחן עבודה אחר בנושא אישי ועוד. אין הגבלת מסכים.
  • הרצת אפליקציות בשולחן העבודה: לא צריך יותר לפתוח את האפליקציה במסך נפרד משולחן העבודה. כעת כל פתיחה ושימוש באפליקציה יעשה על גבי שולחן העבודה כמו כל חלון Windows אחר. האפליקציות כוללות כעת אפשרות של מזעור ישירות לשורת המשימות, הגדלה והקטנת המסך, אפשרות סגירה וכמובן אפשרות של הצגת האפליקציה במסך מלא ועוד.
  • מרכז התראות: לראשונה משלבת מיקרוסופט במערכת ההפעלה השולחנית שלה את מרכז ההתראות אשר מאגד בתוכו את כל ההתראות מאפליקציות, הודעות מערכת ועוד.
  • ממשק משתמש רענן: מיקרוסופט עוד לא חשפה את ממשק המשתמש הסופי של מערכת ההפעלה החדשה, אך אנו צפויים לקבל עוד ועוד חלקים מהעיצוב החדש עד לגרסה הסופית.
  • מערכת בענן: מיקרוסופט ממשיכה לשלב את שרות הענן שלה ה-OneDrive אשר הופך להיות חלק מאוד גדול במערכת ההפעלה. ניתן לשמור תוכן מאפליקציות ישירות ל-OneDrive ואף לגבות חלק ממערכת ההפעלה ולבצע שחזור ישירות מהענן. פיצ’רים מתקדמים יותר של OneDrive נזכה לראות בגרסאות מתקדמות יותר של Windows 10.

מיקרוסוםט תציג מאוחר יותר היום את גרסת הפיתוח (בטא אם תרצו) הבאה אשר תכלול לא מעט פיצ’רים חדשים, כאשר הפיצ’ר העיקרי יהיה (איך לא) Cortana העוזרת הוירטואלית אשר תהיה חלק ממערכת ההפעלה. לא רק קורטנה, פיצ’ר נוסף הנקרא continuum (רצף בעברית אם תרצו) אשר הוצג כוידאו בפרזנטציה הקודמת (ללא הצגה ממשית של הפיצ’ר), יאפשר למשתמש בעל מסך מגע להנות מ-2 עולמות באופן שונה. כאשר הטאבלט יהיה מחובר למקלדת ממשק המשתמש יהיה רגיל לזה אנו מכירים כיום עם מסך ההתחל החדש \ ישן עם תמכה מלאה במקלדת ועכבר. כאשר המשתמש ינתק את מסך המגע \ טאבלט מתוך חיבור המקלדת, יופיע למשתמש ממשק אחר אשר נבנה כולנו בהתאמה מלאה למסכי מגע. במיקרוסופט הבינו את הטעות שעשו עם מערכת ההפעלה Windows 8 ואף 2 גרסאות עדכונים למערכת לא הצליחו להחזיר את המשתמשים שפרשו בשיא ונשארו עם 7.

גלריה: הפיצ’רים החדשים ב-Windows 10 (גרסה מודלפת)

עוד פיצ’רים אשר יכנסו לגרסת הבטא הבאה של Windows 10 יהיו כאלה שאנו מכירים ממערכת ההפעלה לניידים ה-Windows Phone. כאשר מיקרוסופט משלבת 2 אפליקצות חדשות במערכת ההפעלה 10 אשר מאפשרות למשתמש לראות את שטח האחסון (בענן ובכונן הפיזי) ולקבל תמונת מצב של השטח האחסון המותקן על המחשב האישי. ניתן יהיה לראות את שטח האחסון עבור האפליקציות, עבור מערכת ההפעלה, עבור קבצי המשתמש ועוד.

אפליקציה נוספת תהיה זאת אשר תציג למשתמש את נפח הגלישה החודשי (אם יהיה שימוש באינטרנט סלולרי), כאשר נפח הגלישה יתחלק בין פרמטרים שונים בין וידאו בהזרמה, גלישה באינטרנט, הורדות ועוד. כך יוכל המשתמש לעקוב אחר ניצול חבילת הגלישה.

אלו הם רק חלק מהפיצ’רים שאנו נזכה לראות מאוחר יותר היום, מיקרוסופט שומרת עוד מספר פיצ’רים שאנו המשתמשים עדיין לא יודעים עליהם. אך לא רק פיצ’רים, מערכת ההפעלה חלונות 10 תגיע עם עיצוב רענן ושפת עיצוב חדשה, כאשר העיצוב החדש יכלול אייקונים חדשים, תפריטים חדשים, רקעים, ולמערכת GSM Israel נודע כי למשתמש תהיה אפשרות בחירה בין 2 ערכות חדשות, שחורה ולבנה. כאשר השחורה צובעת את שורת המשימות בצבע שחור ואילו לבנה צובעת את שורת המשימות בצבע לבן כאשר ב-2 ערכות הנושא ניתן יהיה להבחין בשקיפות Aero שכנראה תחזור בערכה חדשה ותחזיר את השקיפות לחלונות.

עוד נמסר למערכת האתר כי מסך הכניסה \ הנעילה יגיע עם עיצוב חדש אף הוא. מסך הנעילה כעת יציג את תמונת הפרופיל בתוך עיגול לצד ושינוי עיצובי חדש. גם מסך ה-Boot (דג הבטא מגיע שוב?) יעבור שינוי עיצובי.

ולמי שמתעניין ועוקב, מערכת ההפעלה Windows 10 חצתה ביממה האחרונה את קו גרסת ה-10,000 אלפים! (גרסאות קודמות היו 9xxx), כאשר הגרסה האחרונה שזמינה היא Windows 10 Build 10.0.10000.0.fbl.150119-1721, על פי הגרסה ניתן לראות כי היא נחתמה בתאריך ה-19 לינואר בשעה 17:21 אחה”צ, לפני יומיים בלבד.

Windows Phone 10 – מערכת ההפעלה הבאה למובייל

עוד לא ברור לנו מה יהיו הפיצ’רים החדשים במערכת ההפעלה הבאה למובייל מבית מיקרוסופט, אך אנו יודעים כי החברה מתכננת הצצה ראשונה לגרסת ה-Preview אשר תשוחרר למשתמשים כבר בתחילת חודש הבא (פברואר). על פי הדלפות, הגרסה הבאה תגיע עם עיצוב רענן ופיצ’רים דומים לאלו בווינדוס 10. מיקרוסופט עוד מתכננת התממשקות מלאה בין 2 העולמות שבין סמארטפונים ולבין מחשבים ושולחן העבודה. כנראה והחברה תשיק לצד מערכת ההפעלה למובייל חומרה חדשה, כאשר השמועות אומרות כי מערכת ההפעלה הבאה תותקן לא רק על גבי סמארטפונים, אלא גם על גבי טאבלטים.

בדומה לחלונות 10, מיקרוסופט תאפשר לבעלי מכשירי הווינדוס פון להכנס אל תוכנית ה-Windows Insider, כאשר האפליקציה כבר זמינה להורדה (לחצו כאן) ואנו רק מחכים לפתיחת השערים על מנת להתקין את גרסת הבטא הראשונה למכשיר הווינדוס פון שברשותנו.

עוד חשיפות ומידע אודות גרסת הבטא הבאה והפרק הבא של מערכת ההפעלה Windows 10 כאן באתר בשעה 19:00 בערב שעון ישראל. אנו נעביר את השידור החי כאן באתר לצד עדכונים על כל מה שחדש! כמובן, אנו נתקין את גרסת הבטא הבאה ונציג את החידושים מאוחר יותר כאשר מיקרוסופט תשחרר את גרסת הבטא לציבור.

תגיות
הראה עוד

אבי דוד | Avi David

ממקימי האתר ועורך משנה Avi@theverifier.co.il פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם Techit. סלולרי: iPhone X / 256GB מחשב: iMac 27 5K שעון חכם: Apple Watch Series 4 LTE טאבלט: iPad Pro 10.5 2018
Close