אפליקציות

גוגל הציגה: כך תבנו את הטלפון המודולרי הראשון שלכם בקלות

בכנס המפתחים של הגוגל, שנערך אתמול בפורטו ריקו, שיחררה החברה עדכון שני עבור ערכת הפיתוח למכשירים מודולריים. ערכת הפיתוח מיועדת לאבטיפוס השני בסדרת הספירלה (Spiral 2) שהוצג גם הוא אתמול בכנס. אם אתם עוקבים אחרי החדשות הטכנולוגיות אז ידוע לכם כי שיחרור העדכון קשור אל פרוייקט ARA, אשר עבור אלה שאינם מכירים את הפרוייקט, מדובר בטלפון מודולרי, עם רכיבי חומרה מתחלפים, עליו שוקדת גוגל בשנים האחרונות.

spiral-2-prototype-ap-pcb-and-shield-exposed-281-1

לקראת סוף מפגש הפתיחה, הציג ג'ייסון צ'וה (Jason Chua) מגוגל הדגמה קצרה לאפליקציה שתהפוך את החיים שלנו ליותר קלים בעיצוב הסמארטפון שנרצה. צ'וה הציג גרסת דמו לאפליקציית התצורה שתעזור לכם לדמות איך המכשיר המודולורי שלכם עשוי להראות.
ברמת העיקרון תוכלו לבחור את השלד, המורכב משלושה גדלים לבחירתכם, המודולריות (מיקומים) של אביזרי החומרה וכיסוי הרכיבים ההניתנים לבחירה מתוך פלטת צבעים או תמונות. האפליקציה תעזור לכם לחפש מודולים חדשים ומגוונים שאתם אוהבים ברחבי הרשת, ולשמור אותם למען שימוש עתידי. המודולים יכולים להיות סמארטפונים מוכנים שאנשים אחרים בנו או אפילו ברמת החלקים.  לאחר מכן האפליקציה תעזור לכם ותתן את האפשרות להמיר את העיצובים וההרכבים שבחרתם, לדמות הפרוייקט המציאותי, ובכך לבחון איך ייראה המוצר הסופי, מה יהיה המפרט ולא פחות חשוב – מה יהיה המחיר.

spiral-2-prototype-105-1

לאלו מכם שאינם מעוניינים לתור אחר עיצובים ברחבי הרשת וצריכים טלפון פשוט שישרת אותם, או שפשוט הדמיון שלכם מגיע עד לגבול מסויים, ישנה האופציה להרכבה אוטומטית על פי מודולים מוכנים עם קצת פחות אינדיבידואליות. עוד נאמר בכנס כי בעתיד ייתכן והאפליקציה תתקשר עם אחת (או יותר) מהרשתות החברתיות, ובכך תוכל להציג לנו המלצות להרכבת הטלפון המבוססות על פי תמונות שאנחנו מעלים, פוסטים שאנחנו אוהבים, דברים שאנחנו משתפים ושאר תחומי עניין נוספים המקושרים ישירות לפעילויות החברתיות שלנו באותה הרשת. לדוגמא, אם אתם נוהגים להעלות תמונות המשקפות את כישרון הצילום שלכם, האפליקציה תציע לכם להרכיב את חיישן המצלמה האיכותי ביותר, ואילו אם אתם מגיבים הרבה על טיולים ואתרי טבע, האפליקציה תמליץ על חיישנים סביבתיים שיעזרו לכם להתמצא בשטח.

ההדגמה:

האפליקציה המדוברת מזכירה לא במעט במהותה את המוטו מייקר (Moto Maker) של מוטורולה, המאפשר להרכיב את המוטו האולטימטיבי עבורכם. ההבדל הוא שהשלד כבר ידוע מראש והמשחק היחיד הוא בצבעים, הטקסטורה האופציונלית ונפח האחסון שאתם חפצים בו.
האפליקציה תושק באופן רשמי ככל הנראה בצמוד להשקת הפרוייקט עד סוף הרבעון כאשר כל תהליך ההרכבה והרכישה יהיה באופן מקוון.

השמועות היו כי פרוייקט ARA אמור היה להיות מושק לקהל הרחב עד סוף הרבע הראשון של שנת 2015, אך כעת נראה כי מכשיר פיילוט ראשוני ייצא במחצית השנה הקרובה ובשלב הראשון רק לתושבי פורטו ריקו.

הרעיון המודולרי מסקרן ומעודד מאחר ולא נצטרך לרוץ למעבדות תיקונים בכל פעם שחלק בסמארטפון שלנו נפגם, אלא נוכל להזמין בעצמנו את אותו החלק ופשוט להצמיד אותו. בנוסף, הסוף לרכישת מכשיר חדש עבור שדרוג מינורי הגיע, אם תרצו לשדרג פשוט החליפו את אותו הרכיב.

מה דעתכם? שתפו אותנו בתגובות.

 

 

תגיות
הראה עוד

אלדד מטמון | Eldad Matmon

ממקימי האתר והעורך הראשי. Eldad@theverifier.co.il בעל ניסיון עשיר בכתיבה באתרים טכנולוגיים ומשיכה לא מוסברת לתחום. לא מסוגל להתחייב למכשיר אחד ואוהב להתנסות בממשקים ומערכות הפעלה שונות. סלולרי: Google Pixel 2 XL מחשב: Apple Macbook Pro
Close