סלולר

הוכרז: Oneplus 5 – חזק ומתמקד בפרטים

אתמול הציגה חברת Oneplus את הדור החמישי של מכשיר הדגל שלה, במסיבת עיתונאים מוקלטת מראש שנראיתה קצת כמו מצגת סיום במסיבת סוף שנה בתיכון.   למרות אי הנוחות והמבוכה שהורגשה לאורך כל ההכרזה, הציגה החברה את מה שנראה אחד המכשירים הטובים ביותר שלה.

קצת טכני

כפי שנאמר בהכרזה, למי שהגיע עבור המפרט, נחסוך את הזמן ונשפוך אותו כאן בעוד שהשאר מוזמנים להשאר עד לסוף הכתבה.
המכשיר החדש, Oneplus מבוסס על ערכת השבבים העוצמתית של קוואלקום Snapdragon 835 מה שמיישר קו עם היצרניות המובילות בתחום. לצד המעבד תוכלו למצוא זיכרון עבודה (RAM) של 6 ו-8 ג’יגה בייט אשר מגיע יחד עם תצורות האיחסון 64 ו-128 ג’יגה בייט בהתאמה.

Oneplus דיברה על כך ששיפרה את סוג זיכרון הRAM שכעת צורך 40% אחוז פחות אנרגיה ושומר על עבודה חלקה במכשיר.  עוד לגבי נפח האיחסון המובנה, בשתי התצורות הטמיעה החברה נפח איחסון בטכנולוגיית UFS 2.1 המאפשר קצב קריאה וכתיבה כפולים ומהירים יותר, בהשוואה למכשירי החברה הקודמים.
בתחום הצילום החברה מצטרפת לטרנד המצלמות הכפולות ומטמיעה בגב המכשיר זוג מצלמות, עם חיישני צילום של 16 ו-20 מגה פיקסל, המשולבים בעדשת טלפוטו, שאמורה לאפשר לכם צילום נקי גם כשאתם מבצעים זום דיגיטלי.  במצלמה המשנית תוכלו למצוא מצלמת 16 מגה פיקסל לתמונות סלפי איכותיות.


מבחינת החיבורים, בתחתית המכשיר החדש של החברה תוכלו למצוא שקע USB C לטעינה והעברת נתונים מהירה לצד שקע אוזניות סטנדרטי, כאשר לפני שהוצג, החליט המציג שזה יהיה מצחיק לומר ששקע האוזניות בוטל.

העיצוב

המכשיר מזכיר באופן מדהים מכשיר דגל אחר של חברה אמריקאית הממוקמת בקופרטינו.  אין שום ספק שכל היצרניות שואפות להעתיק אחת מהשנייה את הדברים הטובים וכך נולד ה-Oneplus 5.
לצד כפתורי הוולים הסטנדרטיים בצד אחד, תוכלו למצוא כפתור ייעודי לשליטה בשלושה מצבי התראות מוגדרים מראש. מסך ה-Optic AMOLED אשר מתנשא לגודל של 5.5″ ומציג ברזולוציית Full HD 1080, ממלא כמעט את כל פנים המכשיר כאשר בתחתית המכשיר תוכלו למצוא את חיישן טביעת האצבע בעלת מהירות תגובה של 0.2 שניות.
בגב המכשיר הוטמעו כמעט באופן בלתי נראה האנטנות של המכשיר שגם הן הפכו להיות סטנדרט ויזואלי במרבית המכשירים העשויים מתכת. אותן אנטנות דרך אגב, יאפשרו תמיכה ב43 רשתות שונות בעולם, מה שחוסך הפרדה בדגמים לכל שוק ויוצר מכשיר אחד גלובאלי לשימוש בכל העולם.

התוכנה

מערכת ההפעלה הביתית של Oneplus, העונה לשם Oxygen OS ומתאפיינת בגרסת אנדרואיד נקייה אך מותאמת, תגיע עם המכשיר החדש בגרסתה האחרונה. המערכת מבוססת אנדרואיד, מכילה שיפורי ביצועים חדשים.  בחלק מהשיפורים אתם צפויים לראות ירידה משמעותית במהירות התגובה בזמן גלילה, ויכולת ניהול צריכת אנרגיה חכמה, גם בזמן שימוש במכשיר כשהוא בטעינה. באמצעות שיפור טכנולוגיית הטעינה החכמה של החברה, Dash Charge, המכשיר החדש לא צפוי להתחמם בזמן פעילות במכשיר כשהוא בטעינה. נוסף על כך, הטעינה לא תושפע ותמשיך לעבוד כרגיל ובמהירות.
שני פיצ’רים חדשים שהציגה החברה במסיבת העיתונאים היו האופציה לקחת צילומי מסך ארוכים, כפי שכבר קיים במכשירי יצרניות אחרים, ומצב קריאה חדש המאפשר לכם לקרוא ספרים או מאמרים בצורה נכונה יותר ובריאה לעין. אותו מצב קריאה משנה את צבעי המסך לצבעים חכמים יותר המדמים קריאה מתוך נייר, בדומה לספר האלקטרוני של אמזון – קינדל.  ניתן להגדיר בצורה אוטומטית כי המכשיר יעבור לאותו מצב בעת פתיחת אפליקציות מסויימות.

מחיר וזמינות

לשוק האירופאי והאמריקאי המכשיר זמין לרכישה מיידית באתר החברה ומוצע בשני צבעים, אפור ושחור, וב-64 ו-128 ג’יגה בייט נפח איחסון בהתאמה.
המחיר של המכשירים מתחיל ב479 דולרים עבור האמריקאים ו-499 יורו לאירופאים עבור הדגם הבסיסי.
נכון לכתיבת שורות אלה, דגם ה128 ג’יגה בייט אזל כבר כמה שעות לאחר פתיחת המכירה בעוד שההתחייבות לשליחת דגם ה-64 הוארכה לשבוע בניגוד ל-4 ימים בתחילת המכירה.
שאר השווקים בעולם יחלו לקבל את המכשיר החדש ב-28 ליוני כאשר טרם נודע אם זה התאריך בו הוא יגיע גם לישראל.

 

תגיות
להמשך קריאה

אלדד מטמון | Eldad Matmon

ממקימי האתר והעורך הראשי. Eldad@theverifier.co.il בעל ניסיון עשיר בכתיבה באתרים טכנולוגיים ומשיכה לא מוסברת לתחום. לא מסוגל להתחייב למכשיר אחד ואוהב להתנסות בממשקים ומערכות הפעלה שונות. גילוי נאות: עובד יבמ ישראל אך כל הכתוב באתר משקף את דעתי הבלעדית ואינו מייצג בשום צורה את חברת יבמ.
Back to top button
Close