מחשבים

פטנט חדש מעלה ספקות לגבי עתיד סדרת הטאבלטים של אפל

באוקטובר האחרון נכחנו לגלות על דגם הiPad החדש של אפל, הiPad Air בעל מעבד הA7 החדש ועיצוב בצלם האייפד מיני, שגם הוא זכה לשדרוג משמעותי בזכות תצוגת הרטינה ומעבד הA7, אך האם השוואתם של שני הדגמים מרמזים על אייפד חדש קרב ובא? לפי ההיסטוריה, בסדרת המחשבים הניידים של אפל – לפני יציאת הMacbook Pro Retina, ה-Macbook Air היה מאוד מאוד קרוב חומרתית למחשבי הMacbook Pro, מה שגרם בסופו של דבר להיווצרות הMacbook Pro Retina, ולהורדתו של הMacbook Pro הישן. עוד דוגמא מעולם המחשבים הניידים, הMacbook הלבן היה קיים לפני הMacbook Air, וכיום הוא החליף אותו, כך שיוצא מצב שאפל מתהדרת בשני דגמי Macbook לבחירה – Air, ו-Pro.

2

בכנס CES בחודש האחרון שפקד אותנו סמסונג הציגה את הטאבלט הפרו החדש שלה בעל מסך 12.2, Galaxy tab pro, בעקבות השמועות האחרונות על אפל המתכננת להביא אייפד מוגדל,  נראה כי סמסונג רוצה להיות שם קודם, ועל כן היא הכריזה על דגם טאבלט חדש ומוגדל שיענה על הדרישה, אולם אין עדיין תאריך השקה רשמי. השמועות הגדולות טוענות כי אפל מתכננת להשיק מכשיר אייפד פרו, שיהיה בעל מסך גדול ופיצ'רים חדשים, בניהם הTouch ID מהiPhone 5s וצילום בהילוך איטי, הטאבלט מכוון לשוק הגבוה ועתיד להחליף את האייפד המקורי שהוכרז ע"י סטיב ג'ובס ב2011. אולי דווקא התוכניות של אפל הם לא כפי שסמסונג חושבת, אפל הגישה פטנט ב2012 שרק היום אושר, אותו פטנט מציג מחשב נייד היברידי שהופך לטאבלט, ונטען סולארית. הפטנט נרשם כמחשב נייד בעל מסך עם שני צדדים , שעשוי מחומרים רבים בניהם: ברזל, קרמיקה, סיבי פחמן וזכוכית, כשבחלק התחתון של המחשב יהיה לוגו התפוח הנגוס של אפל עשוי מדיו ולא פלסטיק כמו שיש במחשבי הMacbook הקיימים.

3 נראה כי אפל דאגה שהמסך האחורי לא יפריע לשימוש בתור הצורה המוכרת לכולנו כמחשב נייד והוא יעמעם עצמו לבד, בנוסף ניתן יהיה לסובב את המסך כך שיוכל להפוך לטאבלט לאחר סיבוב והצמדת המסך בעזרת פס מגנטי לכיוון המקלדת. יתרה מזאת, אפל הוסיפה לפטנט תאי פוטו סולאריים הממוקמים תחת המסך האחורי כך שימלאו חשמל דרך מקור אור חיצוני, כך שכאשר המסך יהיה כבוי (יהפוך שקוף) הוא יטען את עצמו. לבסוף, צויין עוד בפטנט שניתן יהיה להשתמש במסך האחורי למספר דברים בניהם: יכולת להכניס סיסמאות, לשלוט בהפעלת המדיה, לפתוח את הנעילה המגנטית (ממצב טאבלט למצב מחשב נייד). 4

עכשיו, אני מקווה מאוד שאפל לא מתכננת להשיק מכשיר היברידי שכזה, מען בן כלאיים בין טאבלט למחשב נייד, לאור כישלונותיה החוזרים ונשנים של מייקרוסופט להרים את הSurface. מה גם שבכירים באפל ציינו במפורשות כי אין בכוונתם להשיק מכשיר שכזה. אך העובדות מדברות בעד עצמן, הגשת פטנט כזאת יכולה לסמל הצהרות לעתיד או סתם כיסוי למטרות מחקר. האם עידן הPost PC הולך ומתקרב אלינו בצעדי ענק? הביעו את דעתכם בתגובות למטה.

מקור: AppleInsider
תגיות
הראה עוד

אבי דוד | Avi David

ממקימי האתר ועורך משנה Avi@theverifier.co.il פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם Techit. סלולרי: iPhone X / 256GB מחשב: iMac 27 5K שעון חכם: Apple Watch Series 4 LTE טאבלט: iPad Pro 10.5 2018
Close