אפליקציות

הצצה ראשונה: פייסבוק משלבת פרסומות באמצע צפייה בסרטוני הוידאו

מי מאיתנו לא מרענן מספר פעמים ביום את הפיד שלו ברשת החברתית פייסבוק, ומי יותר מאיתנו אוהב לצפות בסרטונים ויראלים כאלה ואחרים? כולנו. נראה כי ימי השמחה בפייסבוק עומדים להפסק, אתם קוראים נכון – פייסבוק החלה לשלב פרסומות וידאו בדומה לענקית הוידאו יוטיוב שנמצאת בבעלות גוגל.

אז איך זה עובד ואת מי זה עומד לעצבן? סביר להניח שאת כולנו. בזמן שצפיתי בוידאו בפייסבוק, ליתר דיוק ראיתי מתכון שממש מעניין אותי בעמוד הפופולרי Tastemade, באמצע הצפייה כשאני כשאני רושם לי חלק מהמצרכים ושלבי ההכנה, הוידאו הפסיק ולרגע חשבתי שהתנתק לי האינטרנט אך הופתעתי לראות כי פתאום החלה להתנגן לה פרסומת באמצע הוידאו. לא, העמוד לא שילב פרסומת באופן עצמאי בסרטון המתכון, אלא הוידאו עצר ובמקומו התנגנה לה פרסומת בת 20 שניות.

על פי פרסומים שונים, בפייסבוק החלו לבדוק את העניין לפני מספר שבועות כאשר הדבר דובר כמשהו עתידי שיקרה ועוד לא בטוח איך וכיצד הוא יעבוד. אנחנו ב-The Verifier מביאים לכם פרטים ראשונים של שרות הפרסומות החדש;

אז כיצד זה עובד? בעלי עמודים פופולריים בשלב הניסיוני יוכלו לשלב פרסומות וידאו בסרטונים שלהם, הרווח מתחלק בדומה ליוטיוב 55% הולך לבעלי העמוד ואילו ה-45% הנותרים עוברים לפייסבוק. מעל למעלה מ-100 מיליון דקות נצפות מידי יום בסרטוני וידאו ברשת החברתית, מה שמעודד את פייסבוק לקחת צעד אחד קדימה ולמכור פרסומות בפלטפורמה שבאמת תתן לבעלי עמודים להרוויח כסף אמיתי מתוך פייסבוק, ולא דרך גורמי צד ג׳ שמשאירים את פייסבוק מחוץ למשוואה הכלכלית. בפייסבוק כמו באינסטגרם, מעוניינים להמעיט את התופעה של פרסומות ממומנות על ידי מפרסמי צד ג׳ ולתעדף את פייסבוק כברירת המחדל לפלפטפורמת הפרסום, דבר שבעתיד אף עשוי להוציא את כלל אותם המפרסמים מחוץ למשוואה.

 

שירות הפרסומות נמצא כעת בבדיקה ופעיל רק אצל חלק מהמשתמשים, כך שייתכן ופייסבוק עדיין בוחנת את השטח. כמו כן, לאור התלונות שזה עלול לעורר, פייסבוק צפויה לבחון את הצבת הפרסומות בתחילת הסרטון או בסופו (בדיוק לפני הפאנץ’) על מנת לא להרוס את חוויית הצפייה לגמרי (וכרגע גם בלי אופציה לדלג).

תגיות
להמשך קריאה

אבי דוד | Avi David

ממקימי האתר ועורך משנה פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם Techit. סלולרי: iPhone X / 256GB מחשב: iMac 27 5K שעון חכם: Apple Watch Series 4 LTE טאבלט: iPad Pro 10.5 2018
Back to top button
Close