אינטרנט

האם בקרוב נאלץ לשלם על תוכן ב-YouTube?

תארו לכם את הסיטואציה הבאה, אתם נכנסים ל-YouTube בכדי לצפות בסרטונים חדשים ולפתע אתם מגלים כי אחד מהסרטונים שרציתם לראות לא נגיש לציבור, אלא אם המשתמש בחר לרכוש מנוי חודשי עבור אותו ערוץ שהפיק את הוידאו. נשמע קצת מופרך ולמה שבכלל מישהו ישלם על תוכן שכזה שעד כה היה זמין בחינם? נראה כי שמועה חדשה שצצה ברשת בימים האחרונים על ידי אתר AdAge כי גוגל החלה בניסוי פנימי עם מספר ערוצים שמציעים תוכן אשר יהיה נגיש לצופים ולגולשים אך ורק בתשלום חודשי או חד פעמי.

אם השמועה אכן נכונה, ואם גוגל אכן בוחנת אפשרות שכזאת נראה כי החברה אולי תצליח לשבור את שוק הטלוויזיה ואת החברות שמציעות צפייה ישירה ברשת עם מיטב הסדרות והסרטים עם תשלום חודשי שנתי מתחדש כמו Netflix ו-Hulu Plus וכמו iTunes. אם גוגל תצליח להביא אליה את התוכן שאותו הצופים מעוניינים לצפות ולרכוש החברה יכולה להצליח, אך מנגד גוגל שבבעלותה חברת YouTube יכולה גם לעשות טעות ולהפוך את רשת סרטוני הוידאו הגדולה בעולם, לקטנה בעולם ובכך תגרום למשתמשים סלידה ואף שלא ירכשו את התוכן.

עוד לא ברור מה גוגל מתכננת והאם באמת מתחיל או יתחיל בעתיד ניסוי שכזה, אנו מאוד מקווים כי גוגל לא תעשה טעות ותהפוך את הרשת סרטונים הגדולה ביותר בהיסטוריה ותרחיק את המשתמשים ממנה שעד כה נהנים בתוכן בחינם ללא כל עלות מצד המשתמשים.

כזכור, בשנת 2011 הכריזה גוגל על פיתוח כלי חדש ב-YouTube בו החברה תרכז מספר ערוצים בהם היא משקיעה כסף ובכך תהפוך את אותם הערוצים לערוצי “טלוויזיה”, הניסיון לכך כשל ואותם ערוצים היום מדווחים על כך שגוגל כבר לא תומכם בהם כספית וכבר לא מתרכזת בהם.

שתפו אותנו בתגובות, האם הייתם מוכנים לרכוש תוכן ב-YouTube? אם השמועה אכן נכונה כמובן.

תגיות
הראה עוד

אבי דוד | Avi David

ממקימי האתר ועורך משנה Avi@theverifier.co.il פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם Techit. סלולרי: iPhone X / 256GB מחשב: iMac 27 5K שעון חכם: Apple Watch Series 4 LTE טאבלט: iPad Pro 10.5 2018
Close