כללי1

משרד התקשורת מונע הכנסת מכשירי iPad לישראל

home_screen

משרד התקשורת מונע הכנסת מכשירי iPad לישראל

רוצים לרכוש אייפד בחו”ל? מוטב שתשקלו את הרכישה בשנית משום שמעתה לא תוכלו להכניסו לארץ. משרד התקשורת הוציא הוראה למכס שלא לשחרר אייפדים בארץ, עד שהמכשיר יותאם להספק השידור בישראל.

מסתבר, שמשרד התקשורת מונע בעד אנשים אשר חזרו לארץ להכניס עמם את מכשיר ה-iPad, והטענה היא שמכיוון של-iPad אין תקן ארופאי ברשת ה-Wifi, התקן בו אנו משתמשים בישראל, התקן הנוכחי הוא עבור רשת ה-Wifi בארה”ב בלבד, וכמובן שעל ה-iPad יש חתימה עם התקן הארופאי, אז מה בעצם הטענה כאן? עכשיו מדברים על הניירת, ומעניין מה ימצאו בעתיד.

והתשובה האמיתית היא, חברות הסלולר בישראל וחברת iDigital מונעות בעזרת משרד התקשורת להביא את מכשיר ה-iPad לישראל, ולא בדומה למקרה ה-iPhone וה-iPod Touch, שם לא נאסרה על ישראלים אשר מגיעים מחו”ל להכניס את המכשירים לישראל במכס.

לפני מספר ימים פרסם אתר גלובס כי חברת Pelephone מתכוונת להביא את ה-iPad לישראל כבר בתחילת חודש מאי. הדגם אשר ימכר יהיה דגם ה-3G, אשר בעזרתו יוכלו חברות הסלולר למכור חבילות Data יחד עם התחייבות של כ-18 חודשים.

אין ספק שמודבר כאן באינטרס של חברות הסלולר לא להביא את המכשיר לישראל, מדובר כאן על הפסד כספי גדול.
כפי שנעשה כיום עם מכשיר ה-iPhone.

הפעם מתכוונת חברת Apple לשחרר את המכשיר בהשקה אחת בכל העולם, ולא בדומה להשקה של ה-iPhone, אשר הגיע רק לאחר שנה לארץ הקודש.

כל אדם אשר יביא עימו מכשיר iPad ויתפס במכס יאלץ למסור את המכשיר לידי המכס, וזאת לאחר שרכשתם את המכשיר בחו,ל בסכום של כמעל ל-500$, על כל יום בו המכשיר ישאר במכס, אנו נאלץ לשלם 50 ש”ח, ואם נרצה לקחת אותו בחזרה, הדרך היחידה היא להחזיר את המכשיר בחזרה לארה”ב, וזאת על ידי הצגת כרטיס טיסה, וגם שם לא תקבלו את המכשיר, שליח מהמכס יעביר את המכשיר עד דלת המטוס, וגם על זה נאלץ לשלם סכום של כ-200 ש”ח בנוסף לכל יום בו הוחזק ה-iPad מכס בסכום של כ-50 ש”ח על כל יום, וזאת במידה ומצאתם אדם שיסכים לקחת עבורכם את המכשיר בחזרה לארה”ב ושם למכור אותו.

אפשרות נוספת היא, ופחות נעימה כמובן, להשאיר את המכשיר במכס ולהמתין שמשרד התקשורת יאשר לייבא את מכשיר ה-iPad לישראל.

תגיות
הראה עוד

אבי דוד | Avi David

ממקימי האתר ועורך משנה Avi@theverifier.co.il פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם Techit. סלולרי: iPhone X / 256GB מחשב: iMac 27 5K שעון חכם: Apple Watch Series 4 LTE טאבלט: iPad Pro 10.5 2018

תגובות 3

  1. זה לא קשור למשרד התקשורת . IDIGITAL לא רוצה להפסיד כסף אז הם הנפיצו סיבה שה WIFI לא מתאים לארץ (בזמן שיש למכשיר אישור של שימוש ב WIFI באירופה).

    1. בולשיט אחד גדול, עובדה שאת המאקבוק וכו’.. עם אותו הסימן ואותו ה-Wifi.
      הכל עניין של כסף.

Close