מציאות מדומה

רייזר מציגה מקרן שיביא את המשחקים למציאות

יצרנית מוצרי הגיימינג רייזר (Razer) מביאה ל-CES שלל חידושים בתחום חוויית המשתמש ועכשיו היא מעוניינת לשתף יצרניות נוספות.

אם אהבתם את המחשב הנייד בעל שלושת המסכים, זה היה רק ההתחלה. פלטפורמת התאורה הייחודית של יצרנית הגיימינג, Chroma, אשר מתבטאת בשינוי צבעי האורות (RGB) במוצרי החברה לפי תרחישי המשחק, נפתחת עבור יצרניות נוספות, על מנת להרחיב את היצע המוצרים בשוק.

לא מדובר בעוד מקלדת או עכבר צבעוניים, אלא על הרחבת המוצרים לתחומים נוספים, כמו המנורות החכמות של פיליפס, מארזי מחשב וכל אביזר בעצם שיכול להמצא באותו חדר. שימוש באביזרים מגוונים המחוברים לפלטפורמה, יכול להביא חוויית משתמש חדשה כאשר התאורה מגיבה למצבי המשחק. כך למשל לא רק המקלדת תהפוך להיות אדומה כשתהיו תחת מתקפה אלא כל החדר יהפוך לאדום.

החברות שכבר החלו לפתח עבור הפלטפורמה:
Antec
Lenovo
Lian Li
Looking Glass
Nanoleaf
NZXT
Philips Hue
Wicked Lasers

אבל זוהי רק ההתחלה, שכן רייזר הכריזה על פרוייקט אריאנה (Project Ariana) אשר כולל איבזור של מקרן אינטראקטיבי בחדר הפועל תחת פלטפורמת האורות של החברה.  חלק מהמקרן מורכב במצלמות עומק כפולות אשר סורקות את החדר ומתאימות את החלל אל המסך המרכזי, כאשר באמצעות העדשה הרחבה (155 מעלות), הוא ממלא את החדר בדמויות ורקעים ברזולוצייה גבוהה של 4K. את המקרן ניתן לתלות בכל מקום בחדר.

לפרוייקט אריאנה מגוון מצבים הכוללים את מצב הגיימינג, אשר מעניק למפתחים שטח פיתוח המתפרש לאורך כל החדר, מצב “אווירה” המפזר את ה”תחושה” היוצאת מהמסך המרכזי וגם מצב רגיל של הקרנה.

בעוד פלטפורמת הChroma מוגבלת רק למצבי תאורה חדים, פרוייקט אריאנה מביא איתו הצצה למה שמתכננות יצרניות המשחקים בעתיד עבור חוויית המשתמש.

תגיות
להמשך קריאה
Back to top button
Close