מחשבים

Microsoft שחררה את הגרסה הסופית והמלאה של הדפדפן Internet Explorer 9

לאחר חודשים ארוכים של בדיקות, 7 גרסאות Preview, גרסאת בטא אחת, וגרסת RC אחת – כעת הגיע תורה של הגרסה המלאה לצאת אל אוויר העולם, והיא כבר כאן!

אז לאחר שהמתנו בדריכות לשחרור הגרסה הסופית, מייקרוסופט ערכה ארוע ובו הציגה את החידושים בדפדפן, ומתגאה ואומרת “IE9 הרבה יותר מהיר מהדפדפן של Google, ה-Chrome”. האומנם? אין ספק שהגלישה מהירה, יציבה וטובה. הגרסה הסופית אכן עשתה את שלה, ואין ספק שמייקרוסופט הייתה צריכה לעבוד מסביב לשעון וקשה מאוד על מנת לנקות את הכתם ש-IE8 עשה לה, כעת החברה חוזרת עם דפדפן שיכול לתת נוק אווט לדפדפנים כמו Fire Fox ו-Chrome. שלא נזכיר או נשווה ל-opera ו-Safari.

הגרסה הסופית (9-00-8112-16421-1103-08-0330) זמינה להורדה עבור מערכות ההפעלה Windows 7 ו-Windows Vista, כפי שניתן לשים לב, מייקרוסופט הורידה את התמיכה במערכת ההפעלה Windows XP, ואומרת למשתמשים לשדרג על מנת שיוכלו להינות מ-IE9. הדפדפן מגיע בגרסאות ה-X86 וה-X64, הכוונה ל-32 ו-64 סיביות. רצוי להתקין את ה-32 אם לא יודעים אם המערכת תומכת ב-64 סיביות.

Microsoft Internet Explorer 9 Beauty Of The Web
ההתקנה לא ארכה זמן רב, בתחילה התבקשתי לסגור את כל התוכניות אשר רצות ברקע, ואם נהיה קצת עצלנים, ההתקנה תסגור עבורינו את כל התוכניות אשר פתוחות ברקע, לאחר מכן, ההתקנה לא אורכת יותר מ-3 דקות, לאחר מכן – נתבקש להפעיל מחדש את המחשב, וזאת מכיוון שהדפדפן צריך להגדיר את עצמו ואת העדכונים האחרונים עבורו.

IE9RTM-1
IE9RTM-2
IE9RTM-3
IE9RTM-4
השימוש והפיצ’רים: אז לאחר שהתקנו את הדפדפן, הגיע הזמן להשתמש. לאחר שימוש אני חייב לציין שנעשתה עבודה מדהימה עם השינוי מגרסאות הבטא, ה-RC לגרסת ה-RTM. הדפדפן הרבה יותר מהיר, לא נתקע, ועושה את העבודה. מהיר יותר מכרום? זה הזמן יגיד ויעיד. הטעינה של הדפים היא אכן מהירה. מייקרוסופט בנתה את הדפדפן שיהיה קל ולא כמו ב-IE8, שם הגלישה היא איטית ומחרידה. אך ב-IE9, מייקרוסופט ביצעה שינוי אדיר כמו שעשתה מויסטה ל-7.

אז מלבד המהירות והיציבות של הדפדפן, מייקרוסופט הכניסה פיצ’רים חדשים, עם מסנן אתרים חדש, מנהל תוספים, ואיך לא, מנהל הורדות! אחד הפיצ’רים שמשתמשי IE חיכו לו שנים רבות. מעתה יש מנהל הורדות, שאשכרה עושה את העבודה.

מלבד זאת, מייקרוסופט הוסיכה תמיכה ב-CSS 3, וב-HTML5, ומנוע Java חדש. כמו כן, עתה ניתן להגדיר שדף אינטרנט יהיה מוצד לשורת המשימות, שם ניתן להוסיף אפשרויות והתחברות מהירה לדף הרצוי. בדיוק כמו שהתוכניות מודבקות לשורת המשימות. מעתה גם טכנופוביה תומך בשירות.

ולסיכום, סה”כ מדובר בעדכון מעולה לדפדפן שהחל לאבד מנתח השוק, מאז כניסתו של כרום. אין ספק שמייקרוסופט חוזרת לשחק במגרש, ומעריכה כי IE9 יהיה הדפדפן של השנה. כמו כן, החברה החלה בפיתוח גרסת ה-Mobile של IE9 עבור מערכת ההפעלה Windows Phone 7, החברה מדווחת שהדפדפן יהיה זמין עד סוף שנת 2011.

IE9RTM-5

IE9RTM-6

IE9RTM-7

IE9RTM-8

ואל תשכחו להצמיד את טכנופוביה לשורת המשימות, עדכון לתוסף יגיע בקרוב ויכלול אפשרות התחברות ולוגו:

IE9RTM-9

הורדת IE9 עבור Windows 7:
אנגלית: X86 | X64
עברית: X86 | X64

הורדת IE9 עבור Windows Visra:
אנגלית X86 | X64
עברית: X86 | X64

שתפו בתגובות ותספרו מה אתם חושבים על IE9, אל מול הדפדפנים האחרים, והאם תעברו ותשדרגו ל-IE9?

תגיות
הראה עוד

אבי דוד | Avi David

ממקימי האתר ועורך משנה Avi@theverifier.co.il פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם Techit. סלולרי: iPhone X / 256GB מחשב: iMac 27 5K שעון חכם: Apple Watch Series 4 LTE טאבלט: iPad Pro 10.5 2018

תגובות 2

  1. לא רואה שום חידוש ב-IE9 שאין בפיירפוקס / כרום ולכן אין סיבה לשידרוג.
    אגב, IE9 הוא הדפדפן היחיד שדורש הפעלה מחדש של המחשב בשביל להתקין אותו, לא קצת דבילי?

  2. IE9 הוא הדפדפן היחידי שמשנה קבצי מערכת של Windows, וזאת מכיון שהמערכת מגיעה עם דפדפן מובנה. זאת הסיבה, וכמובן בגלל העדכונים שההתקנה מתקינה.

Close