מחשבים

פרטים ראשונים על השירותים החדשים אשר תציע עבורנו Windows 8–עדכון 1

שימו לב: הפוסט עודכן.

פרטים חדשים נחשפו אודות מערכת ההפעלה Windows 8, נראה כי מייקרוסופט מנסה לשמור בשקט בשקט את השפנים שהיא שומרת בכובע בכדי לא להרוס את ההפתעה אודות Windows 8.

כידוע, ההתקנה ב-Windows 7 אורכת לא יותר מ=20 דקות, וכאן אם מדובר במחשב מעט חלש. אך ב-Windows 8 זה הולך להתקצר עוד יותר. במבחנים שביצעו נראה כי Windows 8 הותקנה על מחשב בתוך כ-8 דקות. מדובר בשיא חדש, אך נחיה ונראה האם זמן ההתקנה הולך להתקצר.

מלבד תהליך ההתקנה שהתקצר, החברה הוסיפה פיצ’ר חדש אשר נוכל להחזיר את המחשב חזרה להגדרות המפעל. הכוונה, שנוכל בתוך 2 דקות בלבד, להחזיר את המערכת להגדרות הראשונות שלה, וזאת מבלי שהמערכת תבצע “חתימות” בגדלים כה גדולים, כמו שאנו מבצעים גיבוי כיום ב-7, ובתוך 2 דקות מלחיצה על שחזור להגדרות מפעיל, המערכת תעלה כחדשה. אין ספק שמדובר בפיצ’ר שיכול מאוד להועיל באם נתקלנו בבעיה או בתוכנה שהסרנו, וחתימות ושחזורים מהעבר לא ממש צלחו. אז הינה לנו פיצ’ר שמאוד יעזור בעתיד. [כמובן לכל מי שמאיתנו שמשתמש רבות בשחזור המערכת].

מעתה ה-Windows Live ID שלנו, הוא גם המזהה כניסה למערכת. סוף סוף זה קורה, הרי כולנו ידענו שביום מן הימים מייקרוסופט “תלביש” ותרצה ששירותי ה-Windows Live יהיו חלק בלתי נפרד מהמערכת, ושחלק מהשרותים, יהיו שירותי ענן. מעתה ניתן להתחבר עם המזהה שלנו ב-Windows Live ID אל Windows 8. תמונת הפרופיל, המיילים, אנשי הקשר, התמונות וכל מה שיש לנו במזהה, יהיה על גבי המערכת. סוף סוף!

liveid2

liveid1

דרייברים ומזהה התקנים, מה יהיה הפעם? אין ספק שמייקרוסופט חוללה מהפך עם Windows 7 ומזהה ההתקנים במערכת, מעתה גם אם נקנה את המצלמה הכי פשוטה, Windows Update יעלה עבורנו את הדרייבר, כך שנוכל להנות מהשימוש במצלמה. גם כאן החברה לקחה על עצמה והתעלתה עוד יותר, ושיפרה ויזואלית את התקדמות ההתקנה והזיהוי של החומרה על גבי שורת המשימות. יהיה מעניין לראות כיצד מייקרוסופט הולכת לשפר זאת, שהשירות עובד על כך טוב כיום.

install

ומה שעוד לא זכינו לראות, זאת החנות תוכנות ואפליקציות שתתווסף למערכת יחד עם צאתה לשוק, אין ספק שכעת אני אהיה שמח יותר לקבל עדכוני “RSS” של עדכון לתוכנה שהורדתי, ולא אצטרך לגשת לאתר החברה או לחפש בכוחות עצמי. ישר כוח!

לעת עתה, זה המידע אשר כעת ידוע, אך שימו לב כי לקראת תחילת שנה הבאה [2012] צפויה מיקרוסופט להשיק מספר גרסאות של המערכת Windows 8, כך שהולכת להיות גם גרסה מותאמת לטאבלטים, למרות ש-7 עושה את העבודה, אך מיקרוסופט לא מעוניינת שהמערכת הראשית תרוץ על טאבלטים, לכן ל-8 תהיה גרסה מותאמת, שכנראה תשוחרר מוקדם יותר מהמערכת הראשית.

בעת שיתפרסם מידע נוסף, אני אעדכן במתרחש. היו מוכנים, ההדלפה קרובה מתמיד!

אה, וגם יש הרבה רקעים חדשים, הינה 2 מהם:

Windows-8-wallpaper1

Windows-8-wallpaper2

עדכון 1: שירות נוסף שנחשף דיי מזמן ולא קבל חשיפה, על כך שמעתה המערכת תאפשר לבצע התקנים וירטואלים, בדומה למה שתוכנות כמו Daemon Tools ו-Magic ISO מציעות. הכוונה לכך שמעתה נוכל להשתמש בכונן וירטואלי של המערכת מבלי להתקין תוכנה, ובכך להריץ קבצי ISO ן-VHD בלי שום בעיה.

תגיות
הראה עוד

אבי דוד | Avi David

ממקימי האתר ועורך משנה Avi@theverifier.co.il פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם Techit. סלולרי: iPhone X / 256GB מחשב: iMac 27 5K שעון חכם: Apple Watch Series 4 LTE טאבלט: iPad Pro 10.5 2018

תגובות 5

  1. כולנו מחכים, חברים שימו לב – הפוסט עודכן בעוד מידע שלגמרי ברח לי מהראש.

Close