מיקרוסופט בענן: האם בקרוב נזכה לגרסת ענן של מערכת ההפעלה חלונות 10?

391

בשבועות האחרונים רצו להן מספר שמועות על כך שחברת מיקרוסופט מתכננת להוציא גרסת ענן של מערכת ההפעלה חלונות 10. עד כה, השמועות היו כפי שהן, שמועות. אך מאז שחרור גרסת הפיתוח האחרונה עבור ה-Windows Insiders, נמצאו לכך גם הוכחות.

לפעמים שמועות מתגשמות, במיקרוסופט עובדים בימים אלו על גרסת ענן של מערכת ההפעלה חלונות 10 אשר זו תותקן על מחשבים עם חומרה "חלשה" יותר, וזאת על מנת להגיע לכמה שיותר משתמשים ולהגדיל כמובן את גודל המכירות. ברדמונד הבטיחו בחודש דצמבר האחרון, כי בחברה מתכוונים להביא גרסה מלאה של חלונות 10 עבור מעבדי ה-ARM, דבר אשר אכן מאשר את השמועות כי החברה בעבודות על גרסת ענן.

גרסת הענן תתמוך בחנות האפליקציות ה-Windows Store, ועל הגבי המערכת עצמה יותקנו מראש האפליקציות המובנות, כך שלמשתמש יהיו את השירותים שהוא צריך עם חיבור זמין לרשת האינטרנט. המשתמש יוכל להתקין על גבי המחשב מספר אפליקציות ורוב השימוש יעבור דרך שרות הענן ה-OneDrive שיהווה חלק גדול משרותי הענן של מיקרוסופט.

האם תרכשו מחשב נייד אשר יהווה עבורכם אך ורק שרותי אינטרנט וענן ולא מחשב מודרני? והאם מיקרוסופט בדרך לנגוס בחלק הכמעט בלעדי של גוגל עם ה-Chrome OS והכרומבוקים? 

תגובות

X